پاکستان باز هم بر جدا بودن حساب ایران از هند تاکید کرد

وزیر خارجه پاکستان با اعلام وجود چالش در مرزهای شرقی و غربی کشورش از تلاش برای دوستی و برقراری امنیت در مزرهای مشترک با ایران خبر داد.

  •  به نقل از اکسپرس نیوز، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: کشور ما در مرزهای شرقی (ایران) و غربی (هند) با چالش مواجه است ولی از ابتدا در تلاش است تا چالش‌های شرقی خود را با دوستی و مذاکره به امنیت و ثبات تبدیل کند.

وی که در کنفرانس جهانی رهبران سخن می گفت، تصریح کرد: تا ۲ هفته آینده «موگرینی» نیز به پاکستان سفر می‌کند و ما فصل تازه‌ای از روابط خود با اروپا را آغاز می‌کنیم.

قریشی اضافه کرد: در طول سفر موگرینی به پاکستان تفاهم نامه‌های مختلفی امضا خواهد شد و روابط دو طرف در حوزه اقتصادی افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید

وزیر خارجه پاکستان اظهار داشت: زمانی که مردم به تحریک انصاف رای دادند در اصل به نظام سنتی پاکستان نه گفته و تغییر و حرکت به سوی پیشرفت را قبول کردند.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: «عمران خان» نخست وزیر پاکستان برای مبارزه با تروریسم کاملا مصمم است و طبق قانون اساسی کشور با تمام تروریست ها و افراط گرایان برخورد خواهد کرد.

وی از چالش اقتصادی به عنوان بزرگترین چالش پیش روی دولت پاکستان یاد کرده و خاطر نشان کرد: ما در تلاشیم تا هرچه سریع تر بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

قریشی گفت: حل مشکل افغانستان و برقراری ثبات در این کشور باعث آرامش و ثبات در تمام منطقه می شود از این رو اسلام آباد برای ترغیب طرفین به مذاکره تلاش می کند.

گفتنی است پس از آغاز چالش بین پاکستان و هند برخی تلاش کردند تا آن را به حادثه تروریستی زاهدان ارتباط داده و ایران و هند را علیه پاکستان قرار دهند.

پیش از این سخنگوی ارتش پاکستان نیز تاکید کرده بود: حساب ایران از هند جداست و ما هرگز این دو کشور را مقایسه نمی کنیم.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email