علی فرخی در گفتگو با شهریار با اشاره به اینکه این منطقه ورودی های اصلی شهر تبریز است گفت: این منطقه در ورودی جنوب غرب تبریز واقع شده و سالانه مسافرین زیادی از این مسیر وارد شهر تبریز می شوند که در همین راستا این شهرداری طی برنامه  زمان بندی شده و با اجرای برنامه های متنوع به استقبال فصل بهار رفته است.

او با بیان اینکه در این منطقه ایستگاه نوروزی در بوستان کریمی مراغه ای برپا شده است اظهار داشت: ستاد استقبال از مسافرین نوروزی منطقه ۷ تبریز در بوستان کریمی مراغه ای مستقر شده و میهمانان گرامی می توانند از امکانات تدارک دیده شده در این ایستگاه استفاده کنند.

فرخی افزود: برپایی ایستگاه سلامت،   نقاشی کودکان، غرفه صنایع دستی و سوغات تبریز، ایستگاه مادر و کودک، توزیع نقشه و راهنمای گردشگری اماکن تاریخی، فرهنگی و تفریحی تبریز به همراه بسته های فرهنگی و استقرار همکاران منطقه در این محل از دیگر برنامه هایی است که به منظور استقبال از میهمانان نوروزی در این بوستان در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه ۷ تبریز اجرای برنامه های متنوع در این ایستگاه نوروزی را از برنامه های مهم این شهرداری خواند و گفت: در این بوستان کمپ عشایری مستقر می شود و با پخت نان محلی یوخا از مسافرین عزیز پذیرایی می کند.

فرخی افزود: قطعا با برپایی این کمپ عشایری مسافرین و گردشگران می توانند با آداب و رسوم زندگی عشایری و میهمان نوازی آنها آشنا شوند.

او به سایر خدمات در نظر گرفته شده در این ایستگاه اشاره کرد و گفت : کارواش رایگان جهت استفاده خودروهای مسافرین و همچنین ماشین لباس شویی، محل مناسب جهت ظرف شویی، آب جوش رایگان و … نیز جهت استفاده  میهمانان نوروزی در این محل تدارک دیده شده است.

 شهردار منطقه ۷ تبریز خاطر نشان ساخت : از دیگر خدمات در نظر گرفته شده توسط منطقه اسکان رایگان میهمانان نوروزی در محل سالن ورزشی المهدی (عج) واقع در جنب شهرداری منطقه ۷ تبریز است  که سالانه شاهد استقبال خوب مسافرین از این محل هستیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه توسط معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه در قالب استقبال از فصل بهار اقدامات گسترده ای در این حوزه صورت گرفته است گفت : پاکسازی، جمع آوری زباله و نخاله ، رفت و روب و شستشوی معابر، لکه گیری آسفالت، ترمیم و رنگ آمیزی جداول، دیوارها و همچنین حذف موانع فیزیکی، رسیدگی به بوستان ها، کاشت گل های بهاری در طرح های مختلف، رسیدگی به مبلمان شهری، هرس زمستانی و … از جمله اقدامات این شهرداری است.

وی تصریح کرد : همچنین تمامی  نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی موجود در بوستان ها ی سطح منطقه ۷ تبریز نیز جهت استفاده مسافرین و شهروندان عزیز تجهیز و آماده سازی شده است.

شهردار منطقه ۷ تبریز اظهار داشت: فضاسازی و زیباسازی سطح منطقه با محوریت بهار، چینش سفره های هفت سین در بوستان کریمی مراغه ای و ستار خان،   نصب المان های متنوع و متعدد  حجمی و نوری در سطح منطقه و علی الخصوص بلوار ملت واقع در جاده تبریز – آذرشهر ، بوستان چشم انداز یک و ۲، نور پردازی در سطح منطقه، نصب بنرهای خوش آمدگویی در سطح منطقه، زیبایی و طراوات بخشیدن به فضاهای عمومی و بوستان های محلی از دیگر فعالیت های این شهرداری محسوب می شود.

فرخی همچنین تاکید کرد توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه نیز طرح خدمات محله ای به صورت زمان بندی شده در قالب آسفالت ریزی محلات و معابر نیز در حال اجراست.

Print Friendly, PDF & Email