به گزارش سازه خبر، بابک محبوب علیلو در پاسخ به سوال خبرنگار سازه خبر مبنی بر اینکه آیا فعالیت سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در ساختمان نیمه کاره واقع خیابان استاد شهریار تبریز جرم و یا تخلف بوده ؟ اظهار داشت: در خصوص تخلف یا جرم بودن این رویداد اطلاعات کاملی وجود ندارد اما قطعا موضوع بررسی شده و اطلاعات لازم کسب خواهد شد و مراتب به اطلاع مردم، مخاطبان سازه خبر و جامعه مهندسی رسانده خواهد شد.

شایان ذکر است پس از روی کار آمدن هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در دوره هشتم گفته می شود با تصویب اعضای هیئت مدیره و با هدف مدیریت هزینه ها این سازمان به ساختمان در دست احداث منتقل شد. حال موضوع مورد بحث این است که چگونه سازمانی که خود متولی رسیدگی به امورات ساخت و ساز و نظارت بر رعایت بر اصول مهندسی در ساخت و ساز است دست به چنین اقدامی زده و فعالیت خود را در محیط کارگاهی ادامه می دهد.

نکته بعدی این است که چگونه و با کدام مجوز و دستور، ارگانهایی همچون شرکت گاز آذربایجان شرقی، آب و فاضلاب استان، شرکت برق تبریز و شهرداری تبریز به ساختمان نیمه کاره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی خدمات ارائه می دهند؟

گفتنی است در این باب علاوه بر رئیس این سازمان، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی و معاونت عمرانی استانداری آذربایجان شرقی نیز باید پاسخگوی دلایل رخ داد چنین اتفاقی به جامعه مهندسی استان و فعالان عرصه ساخت و ساز و مردم تبریز باشند.

لازم به ذکر است پایگاه سازه خبر آماده انتشار دلایل این اقدامات از جانب سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و ارگانهای ذیربط می باشد.

منبع. سازه خبر

Print Friendly, PDF & Email