یک کارگاه آموزشی صبح و عصر روز جمعه دهم اسفند در محل شورای مرکزی با حضور جمعی از مهندسان از استان های مختلف کشور در سالن جلسات شورای مرکزی برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، در آغاز کارگاه مهندس رمضانی عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی، کلیات موضوع را در حوزه بهره وری مصرف انرژی مطرح کرد و از تجربه موفق کارگاه مشترک ایران و آلمان به عنوان نقطه عطفی در ارائه آموزش های بین المللی یاد کرد .
به گفته مهندس رمضانی ،برگزاری این کارگاه مشترک فرصت مناسبی است تا فعالیت های آموزشی سازمان را به درجه قابل قبولی در سطح جهانی ارتقا دهیم .
دکتر مهدوی نژاد مشاور امور بین الملل و ارتقای آموزش مهندسی سازمان ،دیگر سخنران مراسم افتتاحیه کارگاه بود که ضمن بیان چارچوب و برنامه های مشترک همکاری های ایران و آلمان ، ضرورت توجه هر چه بیشتر فراگیران نسبت به مباحث نوین حوزه بهره‌وری بهینه انرژی را خاطرنشان ساخت .
وی با بیان محورهای مهم برنامه جهانی اقلیمی مربوط به کاهش گازهای گلخانه ای و نیز محورهای فعالیت صنعت ساختمان کشور بر اساس سند چشم انداز و برنامه های توسعه را تشریح کرد .
در بخش آموزشی کارگاه ، مهندس احمدرضا طاهری اصل عضو شورای مرکزی ، محورهای مهم حوزه های تهویه، بهره وری انرژی و مطالب مرتبط با آنها را بیان کرد .وی در آغاز کلیاتی را درباره سیستم های تبرید مکانیکی شرح داد و سپس به بیان ویژگی ها و کاربرد های سیستم های سرد سازی تراکمی و جذبی پرداخت. بهینه سازی مصرف انرژی در برج های خنک کننده و کندانسور ها، همچنین سیستم های ذخیره سازی انرژی و تشریح روش های انتخاب پایانه های حرارتی و بهینه سازی مصرف انرژی در آن‌ها از محورهای دیگر سخنان مهندس طاهری اصل بود.

منبع. سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

 

Print Friendly, PDF & Email