به گزارش سازه خبر به نقل از هیبنا، محمد حسن علمداری با اعلام اینکه از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان دی ماه سال جاری مجموعا سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۶۴۲ واحد مسکونی برای اخذ تسهیلات مسکن مهر جهت احداث به این بانک معرفی شده اند، گفت: از این تعداد تا پایان دی ماه سال جاری به سه میلیون و ۱۰۲ هزار و ۹۰۰ واحد تسهیلات پرداخت شده است که پرداخت تسهیلات به این تعداد واحد در مقایسه با واحدهای معرفی شده، بیانگر تحقق ۹۹٫۵ درصدی هدف تامین مالی در طرح ملی مسکن مهر از سوی بانک مسکن است.

علمداری ارزش ریالی تسهیلات برای واحدهای معرفی شده را ۵۳ هزار و ۲۲۳ میلیارد و ۸۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ذکر و اظهار کرد: از این رقم شعببانک مسکن در سراسر کشور طی بازه زمانی مذکور ۵۰ هزار و ۱۷۰میلیارد و ۷۴۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات به متقاضیان سراسر کشور پرداخت کرده اند. این تسهیلات البته متناسب با میزان پیشرفت فیزیکی پروژه های مسکن مهر پرداخت می شود و علت فاصله ریالی بین پرداختی ها و معرفی شده ها، همین موضوع است.
مدیر امور اعتبارات مسکن با اشاره به اینکه در تهران نیز ۵۳۴ هزار و ۷۸۲ واحد مسکونی مهر برای دریافت تسهیلات تا دی ماه سال جاری معرفی شده است، گفت: از این تعداد به ۵۳۲ هزار و ۶۰۲ واحد تسهیلات پرداخت شده است.
به گفته این مقام مسوول بانک مسکن حجم تقاضای معرفی شده برای دریافت تسهیلات مسکن مهر در تهران به لحاظ ارزش ریالی ۱۰ هزار و ۱۶۷ میلیارد و ۳۳۱ هزار تومان بوده است که از میزان ۹ هزار و ۴۸۹ میلیارد و ۸۰۵ هزار تومان تسهیلات پرداخت شده است.
شعب بانک مسکن در استان تهران براساس چهار حوزه مستقل، شرق، غرب و مرکز تقسیم شده و این عملکرد محصول چهار حوزه مدیریتی گزارش شده است.
علمداری با یادآوری اینکه بانک مسکن به عنوان تنها بانک فعال در حوزه تسهیلات دهی به مسکن مهر است، گفت: شعب بانک مسکن در قالب ۳۴ حوزه مدیریتی در استان های کشور تلاش داشته اند تا نسبت تسهیلات پرداختی به واحدهای معرفی شده را تا حد امکان ارتقا دهند.
به گفته مدیر اعتبارات بانک مسکن پس از تهران بالاترین میزان پرداخت تسهیلات به لحاظ تعداد واحد و ارزش تسهیلات به استان خراسان رضوی تعلق دارد.
در استان خراسان رضوی به ۲۳۱ هزار و ۲۳۶ واحد مسکونی مهر تسهیلات مرتبط با این طرح پرداخت شده است.
ارزش تسهیلات مسکن مهر پرداخت شده در این استان نیز ۳ هزار و ۹۸ میلیارد و ۹۱۱ هزار تومان گزارش شده است.
علمداری در خصوص اینکه پس از خراسان رضوی چه استان هایی بالاترین عملکرد را در پرداخت تسهیلات مسکن مهر داشته اند، تصریح کرد: استان های آذربایجان شرقی و اصفهان پس از تهران و خراسان رضوی بالاترین تسهیلات را دریافت کرده اند.
مدیر امور اعتبارات بانک مسکن با بیان اینکه در استان هایی که رقم پرداخت تسهیلات پایین تر بوده، نسبت تسهیلات پرداختی به تقاضا بیش از ۹۹ درصد بوده است گفت: برای مثال در استان های کهگیلویه و بویر احمد به ۲۸ هزار و ۲۳۲ واحد تسهیلات پرداخت شده است.
وی گفت: مقایسه تعداد واحدهای معرفی شده در مقایسه با تسهیلات پرداخت شده به این واحدها نشان می دهد عملکرد بانک در این استان نزدیک به ۱۰۰ درصد بوده زیرا ۲۸ هزار و ۲۵۵ واحد برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند و شعب این استان ها بیش از ۹۹ درصد از تقاضاهای معرفی شده را تامین اعتبار کرده اند.
علمداری ابراز امیدواری کرد: در ادامه دیگر واحدهای معرفی شده نیز پس از تکمیل مدارک و طی فرآیند اداری تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت کنند تا پرونده این طرح به طور کامل بسته شود.

منبع. سازه خبر

Print Friendly, PDF & Email