شهردار تبریز از نامگذاری بلواری به نام شهدای دزفول در تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر صبح امروز که به همراه جمعی از اعضای شورای شهر تبریز و فرمانده سپاه عاشورا به منظور افتتاح میدان شهید مهدی باکری در دزفول به این شهر سفر کرده بودند، گفت: مقاومت مردم دزفول در سخت ترین شرایط دوران جنگ تحمیلی برای مردم کشور الگو شده است.

وی ادامه داد: مردم دزفول برای مردم تبریز قابل احترام هستند و به پاس این احترام و برای تشکر از نامگذاری میدان شهید باکری در دزفول، بلوار و خیابانی در تبریز نیز به نام شهدای دزفول نامگذاری می شود.

شهین باهر توضیح داد: طبق مصوبه کمیته نام گذاری، انتهای منظریه از پل زیرگذر اتوبان شهید کسایی تا مقابل درب اصلی لشکر ۳۱ عاشورا به نام بلوار شهدای دزفول نامگذاری شده است.

به گفته شهردار تبریز، تابلوی بلوار شهدای دزفول به زودی نصب می شود.

صبح امروز میدان سه راهی دزفول – سردشت – شهیون طی مراسمی به نام سردار شهید مهدی باکری نامگذاری شد.

شهید مهدی باکری، یکی از فرماندهان دلاور لشکر عاشورا در دوران دفاع مقدس بود. آموزشگاه نظامی شهید مهدی باکری دزفول نیز که به همت این شهید والامقام در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان محل استقرار لشکر ۳۱ عاشورا مکان یابی، طراحی و احداث شده نقش مهمی در پشتیبانی و آموزش رزمندگان در دوران دفاع مقدس داشت.

این پادگان نظامی با توجه به نیاز و ضرورت آموزش رزمندگان در دوران دفاع مقدس به همت شهید مهدی باکری فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا به صورت دفاع غیر عامل طراحی و احداث شد.

به همین دلیل شهید مهدی باکری در شهرستان دزفول از محبوبیت بالایی برخوردار است. اسفند ماه سال ۹۵ نیز دومین کنگره ملی سردار شهید مهدی باکری به مناسبت سی و دومین سالگرد شهادت این سردار دلاور در دزفول برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email