سایپا بعد از حذف از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حالا باید تمام توانش را برای آمدن به میانه بالای جدول بگذارد هرچند بازی های سخت این تیم در نیم فصل دوم با جدال برابر تراکتورسازی آغاز می شود.

به گزارش” ورزش سه” علی دایی در این فصل در سایپا شرایط متفاوتی را تجربه کرد. او ستاره هایی مثل ترابی و قلی زاده را از دست داد، نتوانست بازیکنان مدنظرش را بگیرد و شرایط مالی تیمش هم هرچه گذشت بحرانی تر شد. با این وصف او برای نماندن در میان تیم های

قعرجدولی چاره ندارد تا با سایپا در مسابقات لیگ برتر با همین شرایط نتایج خوبی بگیرد.

بیستمین جدال

دایی اما در بازگشت از آسیا یک مسابقه حساس و سخت را باید فردا در برابر تراکتورسازی برگزار کند. این بیستمین جدال علی دایی به عنوان سرمربی در برابر تیم تراکتورسازی به حساب می آید. او در هفده دیدار گذشته اش تنها ۵ بار برنده شده در حالی که ۳ بار مساوی کرده و در ۱۱ بازی را هم باخته است.

اولین دیدار

اولین دیدار علی دایی با تراکتورسازی به عنوان سرمربی در هفته سی و یکم لیگ نهم و درتبریز انجام شد. دایی که هدایت پرسپولیس را از کرانچار گرفته بود در این بازی برابر حریف به تساوی رسید. فرهاد خیرخواه برای تراکتورسازی و مرحوم هادی نوروزی برای پرسپولیس گل زدند.

روند مثبت دایی برابر تراکتور

کارنامه علی دایی برابر تراکتورسازی اما یک سیر صعودی را در کسب نتیجه او برابر این تیم پرطرفدار نشان می دهد. دایی اولین بردش برابر تراکتورسازی را در لیگ دهم و در همان هفته اول به دست آورد. این بازی با تک گل غلامرضا رضایی به نفع پرسپولیس تمام شد اما بعد از آن دایی در دو فصل متوالی و در چهار بازی رنگ برد را برابر سرخ های تبریزی ندید. سه شکست و یک مساوی حاصل کار او برابر تراکتور بود. در لیگ سیزدهم و در بازی رفت عاقبت توانست طلسم نبردن های متوالی را بشکند و بازهم با پرسپولیس یک بر صفر و با گل سیدصالحی به پیروزی رسید.

بعد از این برد اما دایی در سه بازی متوالی برابر تراکتورسازی شکست خورد و برد بعدی اش در بازی رفت لیگ پانزدهم و با صبا به دست آمد. او این بار دو بر یک برنده شد اما دوباره بعد از آن سه بازی متوالی به پیروزی نرسید با این تفاوت که یک بار با صبا برابر این تیم مساوی کرد و دوبار هم با نفت تهران مغلوب شد.

دایی در جام حذفی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ و در سالی که دو شکست در لیگ برتر برابر تراکتور خورده بود در جام حذفی تراکتور را مغلوب کرد. او بعد از نفت به سایپا رفت و در دو بازی لیگ هفدهم یک برد و یک باخت را تجربه کرد تا نشان دهد روند نتیجه گیری اش برابر تراکتور از فاصله لیگ نهم تا امروز مثبت بوده است. او در ابتدا هر ۵ بازی یک برد کسب کرد اما در حال حاضر بازی هایش را یک درمیان برابر تراکتور با پیروزی پشت سر گذاشته است.

نوبت شهریار؟

اگر علی دایی روند نتیجه گیری اش برابر تراکتورسازی را حفظ کند او باید برنده این بازی باشد چرا که بازی رفت را برابر تراکتورسازی در تبریز باخته است. با توجه به کارنامه دایی برابر تراکتوری ها او دست کم و براساس آمار گذشته شانس زیادی برای برد برابر تبریزی ها خواهد داشت و این می تواند شروع خوبی برای بازگشت سایپا به لیگ هجدهم باشد.

منبع : ورزش ۳

Print Friendly, PDF & Email