رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران، در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل و ایران گفت: ایران همیشه در عرصه های بین المللی فعال بوده و جای تعجب ندارد که بگوییم ایران یکی از موسسان سازمان ملل متحد می باشد.

به گزارش نصر، ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل و ایران که  به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی در تبریز و مرکز اطلاعات سازمان ملل در تبریز برگزار شده است؛ گفت: حضور در تبریز برای من بسیار جالب هست چرا که با دیدن تاریخ و فرهنگ این شهر و همینطور بناهای تاریخی بسیار شگفت انگیز می شوم.

ماریا دوتسنکو درخصوص نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل و ایران گفت: این نمایشگاه ها باید در محیط های دانشگاهی برگزار شود تا تاثیر بیشتر خود را بر روی قشر نخبگان جامعه بگذارد و آن ها از تاریخچه ارتباطات ایران و سازمان ملل مطلع شوند.

وی ادامه داد: هر عکسی که در این نمایشگاه دیده می شود منحصر به فرد است و یادآور بسیاری از تاریخ ها و فرهنگ ها می باشد.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران گفت: ایران همیشه در عرصه های بین المللی از ابتدا فعال بوده و جای تعجب ندارد که بگوییم ایران یکی از موسسان سازمان ملل متحد می باشد.

وی ادامه داد: در یکی از تصاویر این نمایشگاه تصویر آقای مصطفی عدل را می بینیم که در حال امضا کردن منشور ملل متحد در سانفرانسیسکو می باشند، ایشان در آن زمان رئیس هیئت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد بودند که به همراه نصراله انتظام، علی اکبر سیاسی و باقر کاظمی در سال ۱۹۴۵ می باشد.

دوتسنکو در ادامه خاطرنشان شد: دیپلمات های ایران از ابتدای تاسیس سازمان ملل نقش مهمی را ایفا کرده اند و توانسته اند در خصوص مبارزه با تروریست قام های خوبی را بردارند.

رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران گفت: در یکی از تصاویر سخنرانی آقای روحانی رئیس جمهور ایران را نشان می دهد که نوعی ابتکار ایشان در کمک به صلح و مبارزه با تروریسم و نیز مبارزه با افراط گرایی را نشان می دهد که بسیار ارزشمند است و این ابتکار که توسط دکتر روحانی رییس جمهوری ایران پیشنهاد شد، با حمایت سازمان ملل مواجه و در بیانیه های آن هم به آن اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملل با ۴۰۰ دانشگاه از ۱۴۰ کشور جهان همکاری دارد، افزود: ما می توانیم همکاری های علمی زیادی با دانشگاه تبریز در زمینه مسایل اجتماعی در قالب های مطالعاتی و انتشار کتاب داشته باشیم.

این نمایشگاه از امروز (دوشنبه) به مدت یک هفته در گالری مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز دایر می باشد.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email