شهردار تبریز :

پیاده‌محوری، ضرورت ترافیکی و سلامتی شهر است

photo_۲۰۱۷-۱۲-۱۶_۱۸-۴۳-۲۶.jpg

 شهردار تبریز  با بیان این‌که پیاده‌محوری، ضرورت ترافیکی و سلامتی شهر است، گفت: آنچه از آغاز مسئولیت در شهرداری با عنوان انسان‌محوری مطرح کرده‌ایم، از ضرورت‌های حوزه حمل‌و‌نقل است که تحقق آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین‌باهر که به مناسبت روز ملی حمل و نقل به همراه جمعی از مدیران و فعالان این حوزه، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار داشت، افزود: حمل‌و‌نقل عمومی از اصلی‌ترین حوزه‌های مدیریت شهری است که تاثیر مستقیم در زندگی روزمره شهروندان دارد؛ با این حال، متاسفانه در جامعه امروز اسیر زندگی ماشینی شده‌ایم و حتی در جزئی‌ترین ترددها نیز از خودرو استفاده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: تردد گسترده خودردوهای تک‌سرنشین در کوتاه‌ترین فاصله‌ها، رایج شده و وضعیت امروز آلودگی هوا را پدید آورده‌است؛ از این رو، از آغاز مسئولیت در مدیریت شهر سعی کرده‌ایم فضا را محیای پیاده‌محوری کرده و تسلط ماشین را از شهر بکاهیم.

شهردار تبریز اظهار داشت: شهرداری تبریز برنامه‌های حوزه حمل و نقل را در حوزه‌های سخت‌افزاری و تجهیزاتی و همچنین در بحث‌های فرهنگی و آموزشی با نگرش واقعی و علمی پیش گرفته‌است.

شهین‌باهر با اشاره به این‌که فراگیرشدن این امر، نیازمند فرهنگ‌سازی‌های موثر و مداوم است، خطاب به امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد:  از حضرتعالی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار و فرهنگی درخواست داریم در این خصوص، با ارائه توصیه‌های شهروندی و همچنین با هدایت مجموعه مدیریت شهر، یاری‌مان کنید.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در روزهای اخیر شهرداری تبریز با اداره کل آموزش و پروش استان منعقد کرده‌‌است، گفت: به موجب این تفاهم‌نامه، کارشناسان شهرداری تبریز به صورت مداوم در مقاطع مختلف تحصیلی حضور یافته و موضوعات شهروندی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

Print Friendly, PDF & Email