به گزارش سازه پرس فرج‌الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور یکشنبه گذشته  اعلام کرد آماده مذاکره با این وزارتخانه برای حل مسائل پیش‌آمده در رابطه با بخشنامه‌های آخوندی است.

وی  گفت:به نظرمن همه تلاطم ها منجر به حل این مسئله نشده است، نه خواسته وزارت راه و شهرسازی تامین شده و نه خواسته سازمان نظام مهندسی ساختمان.

وی با تاکید بر این‌که تا قیامت می‌توانیم پینگ پنگ بازی کنیم، تصریح کرد:‌ از این اتفاقات می توانیم این درس را بگیریم که باید رویه را تغییر داده و با مذاکره اختلاف را حل کنیم.

وی افزود: طی چند ماه اخیر همواره گفته‌ایم که باید به یک دیالوگ مشترک برسیم، وقت آن رسیده که به جای مقابله، تامل کنیم تا سازمان نظام مهندسی به استقلال برسد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این‌که دو طرف باید به مسائل اهمیت داده و به مشترکات برسیم درباره حسن قربانخانی رئیس تعلیق شده نظام مهندسی استان تهران گفت:‌ وی از سوی وزیر راه و شهرسازی از تمام سمت‌هایی که داشته تعلیق شده،‌اما از نظر ما هنوز در سمت خودش است.

رجبی با یادآوری این که “با دوستان وزارت راه و شهرسازی مباحثی در این رابطه داشته‌ایم” اظهار کرد:‌برای حل مسائل پیش آمده نباید به صورت جزیره‌ای عمل شود.

در ادامه تغییر رویه رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان، وی در نامه‌ای خطاب به وزیر راه و شهرسازی از آخوندی خواسته با حکمیت بیطرف رئیس اسبق نظام مهندسی ساختمان تهران برای حل مشکلات پیش آمده موافقت کند.

در نامه فرج‌الله رجبی به عباس آخوندی آمده است؛

« همانطور که استحضار دارید، در پی التهابات به وجود آمده در جامعه مهندسی و دغدغه و نگرانی اعضای محترم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص اتفاقاتی که پیرامون مکاتبات فی‌ مابین و شیوه‌نامه اخیر وزارت متبوع بوجود آمد، موجب گردید تا در جلسه ۲۲۶ شورای مرکزی موضوع بحث و بررسی بخشنامه‌های منتهی به سال ۱۳۹۶ آن وزارتخانه در دستورکار قرار گیرد که پس از بحث و بررسی و اعلام نظر تمام اعضا، شورای مرکزی حاضر در جلسه مذکور، پیشنهاد مطرح شده توسط آقای مهندس خُرم که در راستای تعامل و همکاری طرفین برای رسیدن به یک تفاهم مشترک ارائه گردید، به اتفاق آراء مورد تصویب اعضاء شورای مرکزی قرار گرفت در این مصوبه مقرر گردید:

“کمیته ای متشکل از آقایان: مهندس بیطرف و مهندس خرم از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و آقایان مهندس کوسه غراوی و دکتر جواهری از شورای مرکزی به همراه ریاست محترم سازمان اقدام به برگزاری جلسه‌ای با جناب آقای دکتر آخوندی وزیرمحترم راه وشهرسازی جهت گفت‌وگو، تعامل و هم‌اندیشی به منظور بررسی مسائل پیش رو و سیاستگذاری مشترک در خصوص اصلاح یا تغییر آیین نامه اجرایی ماده (۳۳) قانون و موارد مرتبط دیگر بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندس کشور نمایند.”

خواهشمند است دستور فرمایید هماهنگی لازم برای برگزاری این نشست صورت پذیرد.»

Print Friendly, PDF & Email