به گزارش “ورزش سه”، تراکتورسازی با یک امتیاز و کسب رتبه آخر گروه A دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به پایان رساند. ساغلام در سه دیداری که الاهلی، الغرافه و الجزیره برگزار کرده از ۶ بازیکن خود به صورت ثابت و ۹۰ دقیقه ای استفاده کرده است. جوردی آلمیدا، محمد نادری، محمدرضا مهدی زاده، مهدی مهدی پور، مهدی کیانی و ارسلان مطهری بازیکنانی هستند که ۲۷۰ دقیقه برای تراکتورسازی در آسیا بازی کرده اند.
احسان پهلوان نیز در دو بازی اول به طور کامل برای تیمش بازی کرد اما در دقیقه ۸۹ بازی با الجزیره تعویض شد و جای خود را به سلیمان کرپیچ داد. رضا شربتی هم که در دو بازی اول به عنوان مدافع چپ به میدان رفته بود، در دقیقه ۵۶ دیدار با الجزیره مصدوم شد و به ناچار از بازی بیرون رفت. محمد ایرانپوریان، دانیال اسماعیلی فر، فرزاد حاتمی و محمد ابراهیمی دیگر مهره های تراکتور بودند که هرگز نتوانستند اثربخشی لازم را در روند تیمی شان داشته باشند.
۲ باخت و یک تساوی بدون گل به هیچ عنوان نمی تواند برای پرشورهای تبریزی نتیجه خوبی باشد. آنها در حالی در قعر جدول گروه خود شرایط سختی برای صعود پیش رو دارند که در دور رفت در تبریز و مقابل هواداران خود به میدان نرفته اند.
تراکتوری ها علی رغم در اختیار داشتن فرمانده مقتدری مثل مهدی کیانی در میانه میدان و هافبک های پا به توپی همانند احسان پهلوان، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی و محمد ابراهیمی در دو بازی اول در ارائه بازی مالکانه موفق بودند. آنها در مصاف با الاهلی ۵۹ درصد و در بازی با الغرافه ۶۶ درصد سهم زیادی در حفظ توپ و میدان داشتند. اما در دیدار سوم برابر الجزیره این آمار به ۳۸ درصد تقلیل یافت. تراکتوری ها در این سه بازی موفق به خلق ۴۰ موقعیت گل شدند اما در عین ناباوری دور رفت را بدون هیچ گل زده ای به پایان بردند.
شاگردان ساغلام با دریافت ۵ کارت زرد به همراه استقلال خشن ترین نمایندگان ما در دور رفت بودند. تراکتوری ها در سه بازی خود مرتکب ۴۲ خطا شدند که ۱۹ خطای آن در بازی آخر مقابل الجزیره اتفاق افتاد. آنها به واسطه عدم کسب نتیجه تحت فشار روحی روانی بودند و این مورد به وضوح در کیفیت کارشان تاثیر گذاشته بود.
به نظر می رسد تراکتوری ها برای صعود به مرحله بعد رقابت های لیگ قهرمانان آسیا کار سختی در پیش داشته باشند اما تنها نکته امیدوار کننده دور برگشت برگزاری ۲ بازی این تیم در تبریز و مقابل هواداران پرشور خواهد بود تا با کسب ۶ امتیاز این دو بازی خانگی به آینده امیدوار شوند.

Print Friendly, PDF & Email