به گزارش “ورزش سه”، جیانی اینفانتینو رییس فیفا بعد از نشست با وزیر ورزش ایران در پاسخ به سوالی پیرامون مشکل میزبانی تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: نه سیاست باید در فوتبال دخالت داشته باشد و نه فوتبال در سیاست. تلاش ما بر این است که همه مردم از فوتبال لذت ببرند، چه مردم ایران و چه مردم عربستان و چه مردم سایر نقاط دنیا.
وی افزود: فکر نمی کنم در خصوص وضعیت میزبانی های ایران و عربستان مشکلی وجود داشته باشد که نتوان حل کرد. مطمئن باشید در این خصوص با هر که بتوانم صحبت خواهم کرد. قطع به یقین این مشکل باید از سوی افراد دیگر حل شود و موضوعات فوتبالی در حوزه کاری من است.
رییس فیفا درباره اینکه رابطه اش با فوتبال ایران چطور خواهد بود، تصریح کرد: فوتبال ایران هم در سطح آسیا و هم دنیا جایگاه خوبی دارد و مصداق آن راه یابی تیم های پنج رده سنی ایرانی به ۵ تورنمنت بین المللی است. پنج ستاره شدن فوتبال ایران در زمان ریاست من اتفاق افتاد. رابطه من با ایران خیلی خوب است، اما مهم برای ما تداوم این رابطه عالی با فدراسیون و دولت ایران است؛ چرا که فوتبال در ایران زندگی است.
اینفانتینو درباره تماشای دربی تهران گفت: پیش از این هم متوجه مهمان نوازی ایرانی ها شده ام. الان هم مشتاقانه منتظر تماشای یکی از مهمترین رویدادهای فوتبالی دنیا هستم. بازی امروز گسترده بودن فوتبال در سطح جهان را نشان می دهد و اینکه چرا این رشته ورزش اول دنیاست.
وی در پایان افزود: خوشحالم از اینکه توانستم وزیر ورزش ایران را ملاقات کنم. البته از این هم بسیار خرسند هستم که می توانم با رییس جمهور ایران هم دیدار داشته باشم.
رییس فیفا در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی اش از برنده دربی گفت: داوران برنده می شوند.

Print Friendly, PDF & Email