به گزارش “ورزش سه”، برانکو ایوانکوویچ با کارنامه سه پیروزی در دربی و یک شکست و یک تساوی، اکنون برای دومین بار مقابل وینفرد شفر قرار خواهد گرفت و با توجه به قهرمانی زودهنگام تیمش، امیدوار به تکرار موفقیت دور رفت برابر رقیب آلمانی است.

01286610

سرمربی کروات سرخپوشان با حضور در نشست خبری در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به حضور پررنگ اصحاب رسانه آن را به حساسیت و جالب توجه بودن این بازی ارتباط داد و گفت: همه از این بازی شاد باشید. این هفتمین دربی بنده است و بزرگترین بازی آسیاست. یکی از بازی های دنیاست. شاید مثل رئال و بارسلونا نباشد؛ اما توجهات و خواسته ها به همان اندازه است. من خودم خوشحال هستم و افتخار می کنم جزیی از این نمایش بزرگ باشم. از همه قشنگ تر اینکه در تمام دربی ها هواداران با تمام اتمسفر حضور داشتند و این بازی ها در فضای ورزشی برگزار شد و همه از آن لذت بردند. این بازی از یک لحاظ اهمیت خاصی دارد و اینفانتینو به عنوان نفر اول فوتبال جهان در آن حضور دارد. آن چیزی که حتمی است این است که هواداران فوتبال خوبی را شاهد خواهند بود و همه می خواهیم در بهترین موقعیت باشیم.

 

وی ادامه داد: همه بازیکنان سالم هستند و در رقابت برای بازی و حضور در ترکیب اصلی.

 

برانکو در اولین سوالی که از او شد درباره نظم و انضباط تیمی اینطور گفت: فوتبال یک بازی تیمی است و طبیعی است که نظم تیمی خیلی مهم است. در کنار کیفیت های فردی که بازیکنانم دارند، یکی از دلایل موفقیت ما انسجام و روحیه تیمی است. به همین خاطر در وضعیت کسب نتایج مستمر قرار گرفتیم. شاهد هستیم با حضور شفر استقلال هم سطح کیفی بازی هایش را بالاتر برده است.

 

سرمربی سرخپوشان در پاسخ به این سوال که این بازی با حضور بانوان می توانست برگزار شود تا از حاشیه ها جلوگیری شود گفت: من خوشحالم که آقای اینفانتینو در ایران حاضر هستند و ببینند که در ایران چطور بازی انجام می شود و به طور مستقیم سطح کیفیت فوتبال ایران را حس کنند. قبل از هر چیزی وضعیت امنیتی ایران را ببینند که علیرغم حضور اینچنینی مردم در استادیوم ها من شاهد هیچ حادثه ای نبودم. در مورد خانم ها هم طبیعی است که آنها فوتبال را دنبال می کنند؛ اما این وظیفه من نیست که بگویم بیایند یا نیایند.

برانکو در خصوص اینکه با تشبیه این دربی به ال کلاسیکوی اسپانیا کدام تیم را بارسلونا و رئال مادرید می داند گفت: نه اینطور نیست و ما استقلال و پرسپولیس هستیم و برای موفقیت خودمان می جنگیم. من نمی دانم چطور و چگونه اما جایی در دنیا هست که این تعداد مردم را درگیر یک بازی کند یا خیر.

 

سرمربی سرخپوشان در خصوص روحیه و تمرکز بازیکنانش گفت: من دلیلی نمی بینم که بازیکنانم استرس یا فشار را تحمل کنند. من انتظار دارم که هیجان داشته باشند برای برد و نشان دهند که همه چیزی که در این دو سه سال کار کردیم ارائه دادیم را فردا به بهترین شکل نمایش دهند. ما حتما مجبور نیستیم که برنده شویم و قهرمان شویم و دلیلی نیست که بازیکنانم استرس داشته باشند و بازیکنانم باید نشاط و هیجان داشته باشند و افتخار کنند به تمام چیزهایی که تاکنون به دست آورده اند.

 

برانکو در مورد تغییر تاکتیکی و سیستم تیمش گفت: از ابتدای فصل ما دو سیستم را تمرین کردیم. ۲-۴-۴ خطی و لوزی و در هر دو موفق نشان دادیم. البته هر کدام از آنها بستگی به بازیکنانی داشت که در خدمت داشتیم. اکنون احمد برگشته و کمال هم سلامتی اش را به دست آورده و فرشاد هم مصدومیتش به پایان رسید. هر دو سیستم برای ما موفقیت داشته و ما در این خصوص هیچ تیمی را دست کم نمی گیریم. ما شانزده امتیاز از ذوب آهن بالاتر هستیم و ۱۹ امتیاز هم از تیم سوم و عملا ما قهرمان هستیم و منطقی نیست که ما قهرمان نباشیم.
وی در واکنش به روحیه بالای بازیکنان تیمش که در پست های مختلف مجازی از قهرمانی خودشان پیش از این دربی صحبت کرده اند گفت: بچه ها حق دارند نظرات و هیجانات خود را بنویسند و این نظر آنهاست و منطقی هم هست که برای تلاشی که کردند خوشحال باشند.

 

برانکو در مورد حواشی اخیر در خصوص اینکه دستور رسیده برای شکست پرسپولیس با خنده گفت: چه کسی می تواند همچین حرفی زده باشد. من از وقتی که در ایران هستم هرگز کسی به من حرفی نزده و همه انتظار برد داشتند و ایرانی باید افتخار کند که اینچنین بازی دارد.

 

وی ادامه داد: من در مورد سورپرایزم در زمان بازی حرف خواهم زد. در بازی استقلال سیدجلال محروم بود. منشا، وحید امیری، صادق محرمی و شجاع هم نبودند. ما خوشحالیم که نیمکت قوی داریم. مصلح را دیدید که چقدر خوب بازی کرد و نعمتی که بازی را در آورد و آقای نوراللهی هم هر بازی بهتر می شود و این را در نظر داشته باشید که یک سال بازی نکرده بود. از این بازیکنان بیشتر از هر چیزی انتظار دارم. محرمی مریض و بیمار بود؛ اما خوشبختانه همه آماده هستند و باید ببینیم فردا چه کسی آماده تر است.

 

برانکو در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه بعد از جام جهانی کی روش رفتنی است و او سرمربی تیم ملی خواهد شد پاسخ جالبی داد و گفت: کاملا واضح است که شما از رسانه …. هستید و کاملا از برنامه کی روش و فدراسیون باخبر هستید. من قراردادم را با پرسپولیس تمدید کردم و این مهمترین مساله است. اینکه می گویید ایشان با ازبکستان امضا کرده و یا نه مهم نیست. اما شاید مطمئنا خیلی خوب اطلاع دارید و من چیزی در این باره نمی دانم.

 

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره عدم بازی کردن مسلمان و اعتقاد نداشتن به پلی میکر گفت: شما می دانید به نعمتی چه کسی پاس داد؟ فرشاد مگر چه مشکلی دارد که پلی میکر نباشد؟ در تیم ملی چه کسی پلی میکر است؟ فردا مشخص می شود که پلی میکر و پاس طلایی دهنده ما چه کسی است!

 

برانکو در مورد اختلاف امتیازی موجود بین استقلال و پرسپولیس و اینکه روحیه بازیکنانش به چه شکل است گفت: هم آنها و هم ما دوست داریم بازی را ببریم و طبیعی است که تمام تلاشم را خواهم کرد و همینطور که استقلال این تلاش را خواهد کرد. این اختلاف امتیاز این روحیه را به ما می دهد؛ اما در بازی فردا اختلاف امتیاز اهمیت ندارد. استقلال نشان داده که روحیه بالایی دارد. من در بازی های قبلی هم گفتم که وضعیت موجود در نتیجه دربی اصلا نمی تواند تاثیرگذار باشد. سه سال پیش که آمدم، استقلال از نظر جایگاه خیلی بهتر بود؛ اما ما با گل علیپور بردیم. دربی اصلا قانون مشخصی ندارد و بازیکنان تصمیم گیرنده هستند. انگیزه و هیجانات خیلی زیاد است و تیمی که قلبی داغ و ذهنی خنک داشته باشد برنده است.

 

سرمربی سرخپوشان در خصوص اینکه در صورت پیروزی و قهرمانی در حضور اینفانتینو چه حسی دارد گفت: هیچ احساسی بهتر از این نیست که در دربی برنده باشی و اصلا غیرقابل وصف است که برنده باشی. ما می دانیم چه اهمیتی برای هواداران دارد و مثل این است که یک قهرمانی مضاعف باشد. این امکان که قهرمانی به همراهی برد وجود دارد؛ اما مهم است که بازی خوبی داشته باشیم و به هواداران شادی و شعف بدهیم و بهترین نتیجه را بگیریم.

 

وی ادامه داد: آقای شفر ساختار و روش استقلال را تغییر داده. ما هم مدام در حال تغییر هستیم و شاید درصد مالکیت مهم نباشد؛ اما از این نظر مهم است که کنترل بازی در دست چه تیمی خواهد بود و فردا باید دید کدام تیم بهتر خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email