به گزارش سازه خبر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری‌مهرآبادی گفت: در موضوع مدارس و مساجد و سایر نیازهای مرتبط در مسکن مهر بر اساس متن قانون، ساخت و ساماندهی آن بر عهده دستگاه‌های مربوط است، اما در راستای همکاری و همفکری، وزارت راه و شهرسازی در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. به عنوان مثال براساس نیاز به اماکن آموزشی در مسکن مهر در کشور ۵۰۰ مدرسه را از منابع داخلی ساخته و احداث کردیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: در لایجه بودجه ۹۸ نیز بحثی در خصوص تأمین اعتباری نیازهای رو بنایی و زیر بنایی مسکن مهر به وزارت نیرو مطرح است که در صورت تصویب نهایی بخشی از مشکلات اعتباری رفع می‌شود.

مهرآبادی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در حوزه مسکن مهر انجام شده است؛ به گونه‌ای که در این مدت توانستیم سالیانه حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر و درمجموع یک میلیون واحد را تکمیل و افتتاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه در برخی از مناطق کشور مردم برای تحویل گرفتن مسکن مهر حدود ۷ یا ۸ سال منتظر بودند، بیان کرد: علی رغم همه اقدامات صورت گرفته در حوزه مسکن مهر چون نتوانستیم به موقع کار را انجام دهیم، مردم شیرینی آن را لمس نکردند.

منبع. سازه خبر

Print Friendly, PDF & Email