آرم سپاه.jpg

فرمانده حفاظت هواپیمایی سپاه پاسداران گفت: بحث چگونگی برخورد با مردم در فرودگاه ها برای ما از برقراری امنیت هم مهمتر است و نیروهای امنیت پرواز از مردم برای چگونگی برخوردشان نظرسنجی و نمرات خوبی هم در این زمینه از آنان دریافت کردند.

به گزارش ایسنا، سردار صفرعلی موسوی طی سخنانی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از دستاوردهای ما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، امنیتی است که برای صنعت هوانوردی ایجاد شده است، گفت: سپاه حفاظت هواپیمایی در بحث پیشگیری با استفاده از نیروهای آموزش دیده و سیستم های امنیتی روز دنیا توانسته کاری کند تا در آسمان کشور اتفاقی نیافتد.

وی افزود: سالانه با ۵٠ میلیون مسافر با علایق و سلایق خاص مواجه هستیم و خوشبختانه به گونه ای عمل کرده ایم که تکریم مسافران و امنیت اخلاق مدار در دستور کار باشد.

فرمانده حفاظت هواپیمایی با بیان اینکه در برخی کشورها برای بازرسی مسافران از سیستم هایی استفاده می‌کنند که مباحث اخلاقی را زیر سوال می برد، گفت: در کشورهای منطقه هم مانند کویت امنیت فرودگاه ها را به انگلیسی ها و در عربستان هم به رژیم صهیونیستی سپرده اند، اما ما در کشورمان ما توانسته ایم به ١۵ شرکت هواپیمایی سرویس امنیتی بدهیم و امنیت را برقرار کنیم.

موسوی ادامه داد: در کنار حفاظت از هواپیماها و فرودگاه، حفاظت از ارزش های نظام نیز برای ما مهم تر از هواپیماست و در برقراری امنیت هواپیماها با هماهنگی سیستمی با واجا و ناجا توانسته ایم امنیت خوبی را در فرودگاه ها برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث استانداردسازی امنیت سعی کرده ایم تمام استانداردهای مد نظر ایکائو را پیاده سازی کنیم، اظهار کرد: ریزپرنده ها یکی از تهدیدات نوین هستند، هرچند ماموریت ما نیست اما در کمیته امنیتی سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری پدافند هوایی تدابیری برای ساماندهی این ریزپرنده اتخاذ شده است.

موسوی افزود: در فرودگاه با پدافند هوایی و سایر دستگاه ها ارتباط تنگاتنگ داریم؛ چراکه امنیت موضوعی است که نیاز به عملکرد هماهنگ داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای امنیتی و نظامی بنا به ماموریت باید رزمایش و تمرین داشته باشند، اظهار کرد: ما نیز بسته به نوع تهدیدات رزمایش های خودمان را انجام می دهیم.

موسوی با یادآوری اینکه در دهه شصت منافقین یک تهدید کلی بودند و امروز داعش در تمام حوزه ها و برای تمام کشورها یک تهدید است، گفت: داعش هرجا که احساس کند می تواند ضربه بزند این کار را انجام می‌دهد. البته تاکنون ناوگان هوایی ما را تهدید نکرده است.

وی افزود: بحث چگونگی برخورد با مردم برای ما از برقراری امنیت هم مهمتر است. شما هرجای دنیا که بروید نیروهای امنیت پرواز از مردم برای چگونگی برخوردشان نظرسنجی نمی‌کنند، اما ما این کار را کردیم و نمرات خوبی هم در این زمینه از مردم دریافت کرده ایم.

فرمانده حفاظت هواپیمایی سپاه با بیان اینکه برخی از کشورها که نمی خواهند از آنان نامی برده شود، از سیستم آموزشی ما برای تعلیم نیروهای خود استفاده می‌کند، اظهار کرد: در کشور ما وضعیت امنیت پرواز بسیار نامحسوس و به بهترین شکل انجام می‌شود که نمرات بالایی هم در این زمینه از کارشناسان و داوران بین المللی دریافت کرده ایم.

موسوی تاکید کرد: این در حالی است که مثلا در رژیم صهیونیستی وقتی هواپیمایی به زمین می نشیند آنان آنقدر احساس عدم امنیت می کنند که فورا تانک و نفربر در باند فرودگاه حاضر می‌شود.

وی در پایان گفت: هم تجهیزات و هم آموزش های ما بسیار حرفه ای تر شده است و از دستگاه هایی از قبیل ایکس ری و سایر موارد که علیه تروریست ها استفاده می‌کنیم، محدودیت‌هایی برای ما از سوی کشورهای غربی ایجاد شده است ولی ما در صدد هستیم که از دستگاه های کمکی ساخت داخل برای بازرسی ها استفاده کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Print Friendly, PDF & Email