به گزارش شهریار، اکبر امجدی در جلسه بودجه منطقه، با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال‌های گذشته، شهرداری‌ منطقه۴ با اجرای پروژه‌های مهم، توانسته سرآمد مناطق در بحث مسیرگشایی باشد، این رویه در بودجه سال آتی نیز لحاظ می‌شود تا در یک برنامه میان‌مدت، شاهد تحکیم ونوسازی بافت منطقه باشیم.
وی پارک بزرگ تبریز را از دیگر محورهای بودجه سال آینده منطقه خواند و افزود: بخش‌های مختلف این بوستان قدیمی و بزرگ، برای اجرای فازهای فضای سبز گردشگری، تفریحی، فرهنگی و فضای‌سبز، مهیا شده‌ است.
امجدی با بیان اینکه در کنار برنامه‌های عمرانی، خدمات محله‌ای، قلب تپنده منطقه است، افزود: اجرای خدمات محله ای شامل توسعه فضای سبز، احداث پارک های محله ای، توسعه میادین ورزشی محله‌ای، لکه گیری آسفالت، پیاده‌رو سازی و کف‌سازی، از بخش‌هایی است که در بودجه سال آینده، تکمیل خواهد شد.
وی منابع آبی را مهم‌ترین زیرساخت توسعه فضای سبز دانست و اظهار داشت: به همین منظور، هیچ فضای سبزی ایجاد نخواهد شد، مگر اینکه توسعه و تجهیز شبکه آب خام و اجرای راهکارهای آبیاری مکانیزه، در آن محدوده لحاظ شود.
شهردار منطقه۴ تبریز، در بخش دیگری از سخنان خود، با تاکید بر اینکه صرفه‌جویی، باید در راس برنامه‌های اجرایی باشد، متذکر شد: با کاهش هزینه‌های جاری و استفاده بهینه از منابع و امکانات، برنامه‌های عمرانی و خدماتی با پشتوانه قوی‌تری طراحی و اجرا می‌شود.
وی به نقش آموزش‌های شهروندی در این خصوص اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از هزینه‌های شهر به ویژه در بحث خدمات، ریشه در نارسایی‌های فرهنگی دارد، از این رو در بودجه‌ریزی سال آینده، سعی خواهیم کرد از تمام ظرفیت‌های مشارکت و همکاری، برای توسعه آموزش‌های شهروندی بهره بگیریم.
امجدی در پایان اظهار امیدواری کرد، حمایت ستاد بودجه‌ریزی شهرداری تبریز و اعضای شورای اسلامی شهر، زمینه‌ساز رفع نیازها و کاستی‌های منطقه شود.

منبع. شهریار میوز

Print Friendly, PDF & Email