سخنگوی وزارت خارجه: آمریکا به‌دنبال کارشکنی در روابط تجاری ایران با همسایگانش است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان می‌گوید: در شرایط کنونی بیشترین فشار و آزار از سوی ایالات متحده به همسایگان ما برای جلوگیری از همکاری و گسترش آن و متوقف‌کردن همکاری‌های موجود اعمال می‌شود.

، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز دوشنبه در کنفرانس خبری خود درباره آخرین وضعیت کانال مالی اروپا، گفت: بحث سازوکار مالی همان‌طور که از قبل هم در دستور کار ایران و طرف‌های مرتبط بود در حال پیگیری است و تماس‌ها همچنان ادامه دارد.

ایران همچنان پیگیر سازوکار ویژه مالی اروپایی‌ها است

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه موضوع روشن است و توقعات ایران هم برای طرف‌های دیگر مشخص است، افزود: بنا به دلایلی شکل این مسئله در برخی حوزه‌ها هنوز تکمیل نشده و اصرار داریم با توجه به تعهد طرف‌های مقابل، این سازوکار دنبال شود و نتیجه کار هرچه زودتر مشخص شود.

وی گفت: این تعهدی برای طرف‌های مرتبط است که باید آن را انجام دهند و امیدوارم که در کمترین زمان ممکن به این تفاهم دست پیدا کنیم.

دستیابی به سازوکار ویژه مالی با اروپا روندی زمان‌بر است

قاسمی درباره روابط میان ایران و اروپا و زمان اعلام برنامه سازوکار مالی ابراز کرد: دستیابی به نتیجه لازم در مکانیسم مالی روندی زمان‌بر است، ولی این تعهد را در طرف اروپایی شاهد هستیم و زمان‌بر بودن صرفاً به‌دلیل فشار‌های بی‌حد و اندازه آمریکا علیه اروپایی‌ها و پیچیدگی مسئله است که این روند طولانی شده است.

طبق گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در حوزه سیاست خارجی و مباحث خاص زمان‌گذاری مشخص را معمولاً نداریم و هر گاه نتیجه مطلوب به‌دست آید آن را رسماً اعلام خواهیم کرد.

تسنیم

Print Friendly, PDF & Email