مدیر عامل سازمان عمران شهرداری تبریز در بازدید از پروژه مقبره الشعراء از انتخاب پیمانکار جدید قطعه جنوب شرقی خبر داد و افزود: با تجهیز کارگاه ، عملیات فونداسیون و مونتاژ اسکلت فلزی را آغاز نموده و تلاش می شود با برنامه زمان بندی مناسب فرصت های از دست رفته و دیرکرد های اجرای پروژه را جبران کنیم.

به گزارش نصر ، بابک شریفی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز در حاشیه بازدید از مقبره الشعراء و پس از شرکت در جلسه کارگاهی این مجموعه ، در مصاحبه ای  با تاکید بر شروع ضربتی و اجرای بدون وقفه پروژه گفت :  بخاطر مشکلات اجرایی در سابق ، پروژه از برنامه زمان بندی عقب افتاده و در نهایتا باعث تعطیلی کارگاه گردیده بود و استارت مجدد این پروژه ، همت و تلاش مضاعف میخواهد تا علاوه بر جبران عقب ماندگی ها در مدت فصل عمرانی باقیمانده با برنامه زمان بندی مناسب این دیرکردها جبران شود.
شریفی به  روند اجرایی این پروژه اشاره نموده و اظهار داشت:  پروژه بزرگ مقبره الشعراء در چند فاز اجرا میگردد که قطعه ضلع شمالی آن به علت مشکلاتی چند ماهی تعطیل گردیده بود که با رفع موانع پیش آمده، پیمانکار جدید عملیات تجهیز کارگاه و شروع پروژه را در چند روز گذشته آغاز نموده و تاکید شده است تا در حداقل زمان ممکن فونداسیون و  اسکلت فلزی به اتمام برسد.
مدیرعامل سازمان عمران افزود: در چند روز آتی مناقصه تکمیل صفه ضلع شمالی را انجام و با شناسایی پیمانکار ذیصلاح سعی میکنیم عملیات پله کذاری و کف سازی آنرا به اتمام برسانیم.

شریفی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در مجموعه مقبره الشعراء اشاره نموده و افزود: بخش دیگر پروژه ضلع جنوبی آن و مجموعه نگارخانه می باشد که عملیات سازه ای و معماری آن به اتمام رسیده و تنها تاسیسات مکانیکی و گرمایشی آن باقی مانده که تلاش می شود در حداقل زمان ممکن و تا دهه فجر با خرید و نصب تاسیسات شاهد افتتاح و بهره برداری از مجموعه نگارخانه  باشیم .
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار آمفی تئاتر و بخش های دیگر این مجموعه در ایام آتی خبر داد و افزود:  در فاز دیکر عملیات محوطه سازی و ساختمان های رفاهی ، خدماتی و آمفی تئاتر روباز در ضلع جنوبی  را در چند روز آتی با برگزاری مناقصه و  شناسایی پیمانکار آغاز می گردد.
شریفی از بابت تعلل و مشکلات پیش آمده در پروژه مقبره الشعراء عذرخواهی نموده و افزود:  تمام همت مجموعه عمران بر این است که بصورت تمام وقت و در تمامی جبهه ها و فازهای کاری عملیات عمرانی مقبره الشعراء را پیش ببریم و امیدواریم که منبعد کمتر شاهد وجود مشکل و یا تعطیلی کارگاهها باشیم.
مدیرعامل سازمان عمران تبریز با اشاره به تاکیدات موکد دکتر شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز در خصوص سرعت بخشیدن به روند عملیات اجرایی مقبره الشعراء تصریح کرد:  با بسیج کلیه امکانات و تلاش شبانه روزی مجموعه مهندسین ، مشاورین و تمامی همکاران پرتلاش ، دلسوز و خستگی ناپذیر در این سازمان و همراهی ،  همکاری و اهتمام ویژه پیمانکاران متعهد و پای کار در این مجموعه  ، تلاش خواهد شد بعد از این بدون هرگونه وقفه ای ، پروژه تاریخی مقبره الشعراء بعنوان یکی از بناهای ماندگار و اماکن توریست پذیر کلانشهر تبریز با پتانسیل و قابلیت های فراوان در بخشهای مختلف ، با سرعت مضاعف ، روند عملیات اجرایی خود را طی نماید.
شریفی مدیر عامل سازمان عمران را در بازدید از پروژه مقبره الشعراء ، معاون اجرایی ، معاون فنی مهندسی ، مدیر حراست ، مدیر اجرایی ، مشاورین پروژه و پیمانکار پرژه همراهی می کردند.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email