فرماندار هریس از برخورد جدی و قانونی با متخلفان ساخت و ساز در حریم رودخانه های این شهرستان خبر داد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، علی محمودی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان هریس گفت: هرگونه تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه ها غیر قانونی بوده و با متخلفان به شدت برخورد و بلافاصله ساخت و سازها قلع و قمع خواهند شد.

وی بر لزوم مصرف صحیح و اصولی از منابع آب در سطح شهرستان هریس نیز تأکید کرد و افزود: با توجه به خشکسالی ها و کمبود آب در منطقه و استفاده بیش از ۸۰ درصد منابع آب این شهرستان در مصارف کشاورزی توجه به استفاده اصولی و جلوگیری از هدر رفت آب در این حوزه از سوی کشاورزان ضروری است.

محمودی افزود: تاکنون ۳۸ حلقه چاه آب کشاورزی در هریس به سیستم کنتور هوشمند مجهز شده اند که امیدواریم در آینده نزدیک بقیه چاه های آب کشاورزی به سیستم کنتورهای هوشمند مجهز تا از هدر رفت منابع آب جلوگیری شود.
وی در ادامه از شناسائی ۱۶۲ حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی در هریس نیز خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۱ حلقه از چاه ها مسدود شده اند که با انسداد این حلقه چاه ها سالانه بیش از ۲۸۰ هزار متر مکعب آب حفظ خواهد شد.
محمودی در پایان کشت گیاهان سازگار و مقاوم با شرایط و آب و هوای منطقه و همچنین استفاده از روش های نوین آبیاری در مواقع بحرانی کم آبی در این شهرستان را از اولویت کاری کشاورزان برشمرد.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email