به گزارش سازه خبر، محمدرضا ولیلو افزود: این همایش با همکاری دانشگاه های بین المللی قزوین، پیام نور آذربایجان شرقی، دانشگاه گیلان، دانشگاه هنر و دانشگاه های آزاد اسلامی تبریز، نجف آباد و زنجان پنجم اسفند در این شهرستان برگزار می شود.
وی ادامه داد: میزبانی این همایش باتوجه به ظرفیت های علمی مراغه در زمینه عمران و شهرسازی و نیز وجود رشته های تحصیلات تکمیلی در رشته های عمران، معماری و شهرسازی و دانشجویان مستعد و پژوهشگر در این زمینه به این شهرستان داده شده است.
ولیلو اضافه کرد: قدمت و سابقه کهن و تاریخی مراغه در ابنیه و آثار باستانی، بناها و سازه های متعدد و متنوع تاریخی زمینه مساعدی برای برگزاری این همایش علمی را فراهم کرده است.
وی گفت: ویژگی های جدید معماری و شهرسازی در تحقق الگوهای پایدار سکونتگاه های شهری، طراحی محیطی، ایده های نو در معماری، ترافیک، حمل و نقل و زیرساخت های شهری، گردشگری شهری و روستایی از جمله محورهای این همایش علمی است.
وی افزود: بافت فرسوده شهری، حقوق و قوانین شهری، برنامه ریزی، مدیریت واحد شهری، جامعه شناسی شهری، روان شناسی محیطی، حاشیه نشینی، فضای سبز، پدافند غیرعامل و معماری و انرژی از جمله محورهای دیگر این کنفرانس علمی است.
وی ادامه داد: چالش هویتی در شهرهای تاریخی، معماری معاصر، سبک شناسی و هویت شهری و الگوهای جدید برنامه ریزی شهری نیز از محورهای ویژه این کنفرانس است.
وی اضافه کرد: محققان، دانشگاهیان و اساتید دانشگاهی می توانند مقالات و طرح های علمی و پژوهشی خود در زمینه های مختلف معماری و شهرسازی را تا ۱۵ بهمن ماه سالجاری به دبیرخانه این همایش واقع در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه یا به سایت این کنفرانس به آدرس hamayesh.iau-maragheh.ac.ir ارسال کنند.

منبع. سازه پرس

Print Friendly, PDF & Email