به گزارش سازه خبر غلامرضا زنده طلب ضمن بیان این مطلب گفت: در روستای بانی در استان آذربایجان غربی، مدرسه ی راهنمایی وجود نداشت و متاسفانه دانش آموزان عزیز پس از اتمام دوره ی دبستان، ترک تحصیل میکردند.

وی ادامه داد: به همین دلیل با همکاری و همیاری خودجوش همکاران در مدیریت استان، مبلغ حدود۲۶۰ میلیون ریال جمع آوری و مدرسه ای راهنمایی را به صورت کانکس تاسیس کردیم.
وی گفت: تقریبا دوسالی است که تجهیزات ، نوشت افزار و کیف دانش آموزان این مدرسه توسط همکاران تهیه و توزیع می شود.
مدیر شعب استان آذربایجان غربی در ادامه در زمینه ی ورود به حوزه ی بافت فرسوده در استان، گفت: بانک مسکن در زمینه ی بافت فرسوده نیز فعالیت داشته است و حدود ۳۰ درصد از معرفی شدگان در این حوزه، تسهیلات دریافت کرده اند.
زنده طلب افزود: بر اساس آمار، برای ۲۵۰۵ واحد در بافت فرسوده و نامناسب شهری، مبلغ ۴۵۰۲۱۵ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی در خصوص وصول نقدی اقساط گفت: در زمینه ی وصول نقدی اقساط، بر اساس گزارشات، در ۶ ماهه ی ۹۷، مدیریت استان رشدی نزدیک به۱۱۶درصد داشته است.

وی در خصوص تسهیلات پرداختی مسکن مهر در استان نیز اظهار داشت: تا پایان شهریور ۹۷، برای ۴۳۷۴۸ واحد مسکن مهر ، تسهیلاتی به مبلغ ۱۳۰۶۸۷۸۳ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی در پایان در خصوص افتتاح صندوق مسکن یکم اظهار داشت: در سال ۹۴، مانده ی صندوق مسکن یکم استان ۶۰ میلیارد ریال بود که این مبلغ در حال حاضر ۱۰۰۰ میلیارد ریال را گذرانده است. همچنین لازم به ذکر است، تعداد ۱۰۲۹ فقره تسهیلات معادل مبلغی نزدیک به ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق مسکن یکم پرداخت شده است.

منبع. سازه پرس

Print Friendly, PDF & Email