سه اصل استراتژی‌های حمل‌ونقل جمهوری اسلامی ایران

رئیس شورایعالی هماهنگی ترابری کشور گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران توسعه حمل‌ونقل ترکیبی، گسترش سهم حمل‌‌ونقل ریلی، نوسازی و کارآمد سازی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای برای دستیابی به سهم بزرگ‌تری از بازار بین‌المللی با هدف شکوفایی اقتصاد حمل‌ونقل با محوریت مردم و بخش خصوصی است؛ که در این مسیر دولت فقط سیاست‌گذار، هموار کننده مسیر و هماهنگ کننده است.

وی افزود: در راستای توسعه ترانزیت و افزایش سهم ناوگان ایرانی در بازار‌های جهانی باید از شرکت‌های مقتدر با قابلیت تحقق برنامه‌ها، حمایت و برای آن‌ها رایزنی‌های لازم صورت بگیرد.

لزوم توجه به جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آزادراهی

محمد اسلامی با حضور در کارگاه قطعه ۴ آزادراه ارومیه تبریز ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران این پروژه به دلیل زنده نگاه داشتن کارگاه به استماع گزارش ارایه شده از سوی پیمانکار پرداخت و به طور کامل در جریان جزییات آن قرار گرفت.

وزیر راه شهرسازی بر لزوم توجه بر جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آزادراهی تاکید کرد و گفت: پیش‌بینی فضاهای مانند مجتمع‌های خدماتی و رفاهی استراحت‌گاه‌ها و پارکینگ‌ها در آزادراه‌ها باعث جذب بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری می‌شود.

جزئیات عملیات اجرایی آزادراه ارومیه-تبریز

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل با بیان اینکه قطعات یک و دو آزادراه ارومیه- تبریز هم اکنون در دست بهره‌برداری قرار دارد، گفت: برای تکمیل قطعه سه به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و امیدواریم قطعه چهار تا پایان سالجاری به بهره‌برداری برسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در خصوص قطعات ۵، ۶ و ۷ در حال مذاکره با سرمایه گذار هستیم تا عملیات اجرایی را در اسرع وقت آغاز شود.

آمادگی کلیه ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای برای ارائه خدمات به زوار اربعین

عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ضمن بیان این خبر اظهار داشت : از تمام توان ۱۲ هزار ناوگان حمل‌ونقل عمومی در جا‌به‌جایی این تعداد زوار استفاده‌شده است و طی ۴۸ ساعت گذشته بیش از  ۶۰۰ هزار نفر زائر از مرزهای مهران ، شلمچه و چذابه وارد کشور شده‌اند که از این  تعداد، ۲۴۰ هزار نفر در قالب ۷ هزار سرویس توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر جابه‌جاشده‌اند.

مهندس حسن‌نیا ضمن تشکر از رانندگان تلاشگر و شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی در جا‌به‌جایی این تعداد مسافر اظهار داشت : از اول ماه صفرتا کنون درمجموع تعداد زائران ورودی و خروجی از مرز مهران ۶۱ درصد، مرز شلمچه ۲۷ درصد و مرز چذابه ۱۲ درصد  بوده است.

ادامه خدمت‌رسانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تا بازگشت آخرین زائر اربعین

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و دبیر کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد اربعین با تأکید بر اینکه تا آخرین زائر اربعین به میهن بازگردد این سازمان در پایانه‌های مرزی و پایانه‌های مسافری مستقر در مرزهای سه‌گانه به خدمت‌رسانی خود ادامه خواهد داد گفت:طبق آمار تجمیعی از مرزهای کشور به نظر می‌آید که ۹۰ درصد از زائران اربعین به میهن اسلامی بازگشته‌اند.

وی بابیان اینکه وضعیت در مرزهای کشور به وضعیت عادی بازگشته است تصریح کرد:تمهیدات ویژه‌ای برای چند روز آینده در پایانه برکت دیده‌شده و این پایانه همراه با دیگر پایانه های مسافری مستقر در مرزهای استان خوزستان و ایلام کماکان مثل روزهای قبل به زائران خدمت‌رسانی می کنند تا درزمینهٔ جابه‌جایی زوار  اختلالی به وجود نیاید.

تکذیب گران‌فروشی بلیت برگشت زائران اربعین از مرز مهران 

رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافری با تکذیب افزایش قیمت و گران‌فروشی بلیت برگشت زائران اربعین در پایانه برکت مرز مهران گفت: بلیت برگشت به تهران در بازه نرخی ۷۰ الی۱۵۰ هزار تومان به زائران اباعبدالله(ع) در پایانه برکت ارائه داده می‌شود.

وی بابیان اینکه نماینده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایانه برکت در حال نظارت بر عملکرد شرکت‌های مسافربری است افزود: تمام نهادهای نظارتی و تعزیراتی در پایانه مهران حضور دارند و مسافران می‌توانند گزارش‌های گران‌فروشی را به نمایندگان تعزیرات و یا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پایانه مهران اطلاع دهند.

آمادگی ۵۰۰۰ ناوگان اتوبوس برای جابه‌جایی زائران مشهد مقدس در ایام پایانی ماه صفر

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ا ی اظهار کرد: براساس هماهنگی های صورت گرفته با اتحادیه شرکت‌های حمل و نقل مسافربری از روز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه لغایت شنبه ۱۹ آبان ماه، صدور صورت وضعیت برخط توسط کلیه شرکت‌های مسافربری استان خراسان‌رضوی به تمام مقاصد در سراسر کشور بدون لحاظ نمودن شرایط شبکه سیر و بدون محدودیت امکان‌پذیر است.

حاجی اسماعیلی گفت: بالغ بر ۵۰۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوس حمل و نقل عمومی جاده‌ای به منظور جابه‌جایی زائران و هیأت‌های مذهبی از سراسر کشور برای شرکت در مراسم سوگواری ایام پایانی ماه صفر به مشهد مقدس تأمین شد و ۴۰ هزار راننده و کمک راننده آماده جابه‌جایی زائران به مقاصد شهرهای مختلف هستند.

حدود ۵۲ درصد از پروژه های راه روستایی فعال هستند

مدیر کل ساخت و توسعه راه‌های روستایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت: ۲۰۸ هزار کیلومتر در سطح کشور راه روستاییوجود دارد که از این میزان راه روستایی ۱۰۴ هزار کیلومتر آسفالت شده است.

حسن فدایی” در سفر به شهرستان اسدآباد در حاشیه بازدید از پروژه های راه روستایی این شهرستان اظهار کرد: راه های روستایی کشور دارای مشکلات بسیاری بوده و در رابطه با راه های روستایی بر اساس جمعیتی و برخورداری روستایی در کشور ساختار تعریف شده و به بحث کیلومتر توجهی نشده است.

حضور شبانه‌روزی گشت‌های راهداری در محورهای تردد زائران مشهد مقدس

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: گشت راهداری متشکل از نیروهای تلاشگر راهداری، مجهز به دستگاه‌ها و ماشین‌‌آلات سبک و سنگین راهداری در محورهای مواصلاتی منتهی به مشهد مقدس، آماده ارایه خدمات به زائران ثامن‌الحج هستند.

حیدر مطاعی، معاون راهداری این سازمان گفت: براساس گزارش وضعیت برخط گشت‌های راهداری، امروز دوشنبه ۱۴ آبان ماه در جاده‌ها و محورهای منتهی به مشهد مقدس، ۳۳۳ گشت راهداری متشکل از ۷۹۰ نفر از پرسنل راهداری مستقر بوده و در حالت آماده‌باش به سر می‌برند. تعداد ماشین‌آلات درگیر در اجرای این طرح نیز ۳۲۹ دستگاه هستند.

منبع. سازه پرس

Print Friendly, PDF & Email