به گزارش سازه خبر، سیامک اسمعیلی منتخب رشته برق در هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی درباره مواردی که هیئت مدیره جدید باید در رأس کار خود قرار دهند، به سازه خبر گفت: باید اقدامات هیئت مدیره دوره های پیشین آسیب شناسی شود و از مسائلی که باعث تقلیل جایگاه هیئت مدیره می شود اجتناب کرد.

وی با اشاره بر رکود حاکم بر صنعت ساختمان، بیان کرد : دراین شرایط  تلاش برای انعقاد تفاهم نامه های دو جانبه در چهار چوب قانون با سازمان هایی که تمایل به برون سپاری برخی از خدمات خود به اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان در رشته های مختلف را دارند ، ضروری به نظر می رسد.

اسمعیلی در ادامه افزود: در جهت تکریم ارباب رجوع وایجاد رونق در این صنعت، باید اقداماتی مبنی بر کاهش بروکراسی اداری سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام گیرد.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی گفت: برای تکمیل ساختمان جدید مرکزی نظام مهندسی و ساختمان های جدید دفاتر شهرستان ها باید به دنبال تامین منابع مالی بود و از  طرفی برای ایجاد امکانات رفاهی، فرهنگی، آموزشی و درمانی باید با رعایت موارد قانونی تلاش کرد  تا با ارگان های مرتبط که شرایط ارائه خدمات با تخفیف های ویژه به اعضا نظام مهندسی را دارند قرارداد لازم منعقد شود.

سیامک اسمعیلی در پاسخ به سئوال خبرنگار سازه خبر مبنی بر ویژگی هائی که رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در دوره هشتم باید داشته باشد، گفت: باتوجه به اینکه ریاست سازمان یک کار تمام وقت است لذا رئیس سازمان باید تمام انرژی خود را وقف سازمان نماید و از طریق داشتن تعامل با کلیه اعضا هیئت مدیره و دوری از جناح گرایی درهیئت مدیره، بین اعضا سازمان واعضا هیئت مدیره وحدت ایجاد کند.

وی تاکید کرد: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در مواقع حساس و مهم جهت حفظ منافع اعضا وسازمان باید شجاعت مورد نیاز را برای تصمیم گیری داشته باشد.

در پایان اسمعیلی بیان کرد: رئیس سازمان باید بر مقررات ملی ساختمان و سیستم اداری آن اشراف کامل و لازم را داشته باشد و درراستای ایجاد تعامل با سایر سازمان های مرتبط با نظام مهندسی  که شامل استانداری ،اداره کل راه وشهرسازی وشهرداری می شود، عمل کند.

منبع. سازه پرس

Print Friendly, PDF & Email