به گزارش سازه خبر به نقل از خانه ملت، سید  حسن علوی، در تشریح نشست  کمیسیون عمران مجلس، گفت: نشست با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و اسلامی در این نشست گزارشی درباره برنامه های وزارتخانه ارائه کرد.

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست کمیسیون عمران وزیر راه و شهرسازی توضیحات کامل درباره استراتژی وزارتخانه در بخش مسکن، راه آهن، حمل و نقل جاده ای و دریایی و کریدورهای شمال به جنوب ارائه کرد.

وی گفت: اسلامی در نشست امروز در بحث حمل و نقل جاده ای بر این بحث تأکید کرد که ساخت و نگهداری از جاده ها و بزرگراه ها باید به بخش خصوصی واگذار شود، همچنین وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بخش مسکن نیز باید به انبوه سازان و بخش خصوصی واگذار شود.

علوی ادامه داد: در نشست  اسلامی همچنین بر ضرورت توجه به مسئله حمل و نقل عمومی و حمل و نقل بین شهری و اجرای طرح بازآفرینی شهری برای نوسازی بافت های فرسوده شهرها تأکید کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اسلامی در بحث پروژه مسکن مهر نیز اعلام کرد که هنوز برخی اقدامات زیرساختی، زیربنایی و روبنایی برای تکمیل این پروژه باقی مانده و امیدواریم با کمک اعتباری دولت این پروژه در آینده ای نزدیک به اتمام برسد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر راه و شهرسازی، اعضای کمیسیون و نمایندگان مجلس نیز دغدغه های ملی و استانی خود در حوزه راه، مسکن، جاده و حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی مطرح کردند.

منبع. سازه پرس

 

Print Friendly, PDF & Email