معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور در آذربایجان شرقی از مرکز حرفه آموزی و اشتغال زندانیان استان در شهر سهند بازدید و از نزدیک با مدیران کل زندان های استان و زندانیان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نصر، پاک سرشت، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از عقد تفاهم نامه آموزش فنی و حرفه ای  با سازمان زندان های کشور خبر داد و گفت :  این آموزش ها متناسب با علاقمندی بازار کار و فرصت های اشتغال افراد تحت آموزش انجام گرفته تا بعد از پایان دوره محکومیت بتوانند در بازار کار فعالیت کنند.
وی گفت :  بعد از تجزیه و تحلیل و بررسی فعالیت این افراد نتایج خودکفایی زندانیان آموزش دیده ارائه خواهد شد.
پاک سرشت ادامه داد: در آذربایجان شرقی هم در شش ماه نخست امسال ۱۷۰۰۰ نفر از این افراد تحت این آموزش ها قرار گرفته اند که بیشتر این مهارت ها در زمینه قالی بافی است.
وی ابراز امیدواری کرد در آینده بخش متنوعی از مهارتها آموزش داده شود و توانمندی این افراد بیشتر شود.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در آینده بخش خصوصی بازار عرضه و تقاضا و مدیریت، این کارگاهها را نیز مدیریت خواهد کرد و این جزو برنامه های آینده این سازمان است.
وی ابراز امیدواری کرد با ادامه این فعالیت ها بتوانیم عدم بازگشت به جرم زندانیان را ارتقا داده و گامی مهم در راستای توانمند سازی زندانیان برداریم.
وی گفت: فعلا آموزش های مهارتی به عنوان یک اقدام ترمیمی و توانمند سازی در زندان ها قابل توجه بوده و امیدواریم با این همکاری ها بتوانیم در دیگر استانهای کشور این آموزش ها را گسترش داده و شاهد رونق این نوع همکاری باشیم.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email