به گزارش وبسایت نود، در این مقاله نگاهی به پنج رویداد مهمی که در ماه نوامبر در تاریخ فوتبال رخ داده است، نگاهی می اندازیم.

در روز ۶ نوامبر ۱۹۸۶ منچستریونایتد، الکس فرگوسن اسکاتلندی را به عنوان سرمربی این تیم برگزید. او تا ماه می سال ۲۰۱۳ موفق به کسب ۱۳ قهرمانی لیگ برتر انگلستان، ۲ لیگ قهرمانان اروپا و ۵ قهرمانی جام حذفی شد. او همچنین نشان شوالیه را از ملکه انگلیس دریافت کرد.

در روز ۲۵ نوامبر سال ۲۰۰۵ اسطوره فوتبال ایرلند شمالی و باشگاه منچستریونایتد، جرج بست از دنیا رفت. جرج بست یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایرلند به شمار می رود. وی همچنین موفق شد در سال ۱۹۶۸ به همراه منچستریونایتد اولین قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. بست از نگاه مجله ورد ساکر نیز هشتمین بازیکن برتر قرن بیستم میلادی به شمار می رفت.

در روز بیست و هشتم نوامبر سال ۲۰۱۵ واردی موفق شد با گلزنی مقابل منچستریونایتد در یازده دیدار پیاپی برای لسترسیتی گلزنی کند و رکورد رود فن نیستلروی را بشکند. واردی در همان فصل به همان لسترسیتی به طور معجزه آسایی قهرمان لیگ برتر انگلیس شدند.

انگلیس در دیدارهای مقدماتی یورو ۲۰۰۸ در روز ۲۱ نوامبر ۲۰۰۷ در مقابل کرواسی ۳-۲ شکست خورد تا از صعود به یورو ۲۰۰۸ بازماند.

در فصل ۲۰۰۸-۰۹ از رقابت های کوپا دلری اسپانیا و در روز ۱۱ نوامبر رئال مادرید در مجموع در مقابل رئال یونیون “دسته سومی” ۶-۶ به تساوی رسید اما به دلیل گل زده کمتر در خانه حریف از دور رقابت ها حذف شد. این اولین بار بود که یک تیم دسته سومی می تواند در خانه رئال مادرید جشن صعود برپا کند.

منبع : وبسایت رسمی برنامه ۹۰

Print Friendly, PDF & Email