شهردار تبریز گفت: طرح‌های مسیرگشایی، پروژه‌های ترافیکی و توسعه فضای سبز، از اقدامات شاخص شهرداری در جنوب‌غرب شهر است که می‌تواند در کیفیت زندگی ساکنان این منطقه، تاثیرگذار باشد.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در حاشیه این بازدید، پارک بزرگ تبریز را از ظرفیت‌های ارزنده این منطقه خواند و اظهار داشت: غفلت از ظرفیت پارک بزرگ، سال‌های متمادی باعث پیچیده‌شدن وضعیت کاربری آن شده بود، با این حال، با همت شهرداری منطقه۴، مقدمات لازم برای احیای پارک فراهم شده ‌است.
شهین‌باهر برنامه‌ریزی مشخص در قطعات تملک‌شده، تفکیک دقیق قطعات مزروعی از فضای سبز، آبگیری دریاچه مصنوعی و اطلاع‌رسانی از ظرفیت‌های‌ ویژه این پارک را از عمده اقدامات لازم خواند و خاطرنشان کرد: با ادامه این تلاش‌ها، قطعاً در آینده می‌توانیم از ظرفیت‌های متنوع این پارک، بهره‌مند شویم.
وی در ادامه، با حضور در پروژه  مسیرگشایی خیابان شهید خلیلی، در جریان آخرین مراحل آزادسازی قطعات تملک‌شده قرار گرفت.
شهردار تبریز بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی مسیرگشایی‌ها تاکید کرد و افزود: اجرای سه پروژه مسیرگشایی، علی‌رغم محدودیت‌ها و معضلات اقتصادی، نشان‌دهنده موفقیت این منطقه در هدایت منطقی منابع عمرانی است.
شهین‌باهر همچنین در بازدید از آخرین مراحل پروژه اصلاح هندسی میدان معلم، یادآور شد: نقش ترافیکی این پروژه، در کنار سایر مسیرگشایی‌ها و تعریض‌ها، گره‌‌گشای ترافیک این بخش خواد بود.

 

وی اظهار امیدواری کرد، برنامه‌های ترافیکی منطقه، با بهره‌برداری کامل از میدان آذربایجان، تردد عمومی را در بخش شریانی غرب شهر تسهیل کند.
شهردار تبریز، در ادامه، در بازدید از پروژه ساماندهی بستر مهران‌رود، گفت: مهران‌رود، یک موهبت طبیعی برای شهرمان است و امیدواریم برنامه پیچیده و دشواری که شهرداری با تلاش عوامل عمرانی و خدماتی در بسترسازی این رود اجرا کرده، موجب احیای جایگاه مهران‌رود شود.
همچنین در جریان این بازدید، مهندس امجدی شهردار منطقه۴ تبریز، با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه‌های عمرانی و خدماتی، از اجرای طرح‌های خدماتی و عمرانی با هزینه‌ای بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان تا پایان سال جاری امسال در این منطقه خبر داد.
وی سامان‌دهی و آماده‌سازی بخش مرکزی پارک بزرگ تبریز، پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه اصلاح هندسی میدان معلم و مراحل پایانی سامان‌دهی بستر مهران‌رود را از اقدامات اخیر این منطقه خواند.
شهردار منطقه۴ تبریز همچنین در خصوص پروژه‌های مسیرگشایی اظهار داشت: در مجموع سه طرح حساس و ارزشمند در «فاز دوم خیابان فیضیه غربی به نظام پزشکی»، «خیابان شهید خلیلی» و «فاز دوم خیابان شهید میلانی» ۱۱۲۰ متر از مسیر بافت ناکارآمد و خطرساز منطقه، با هزینه‌ای بالغ بر  ۲۴ میلیارد تومان، تملک، مسیرگشایی و تحکیم می شود.

مهندس ایرج شهین‌باهر، در بازدید از پروژه‌ها و برنامه‌های شهرداری منطقه۴، در جریان آخرین اقدامات این منطقه قرار گرفت و از تلاش عوامل اجرایی پروژه‌ها نیز تقدیر کرد.

Print Friendly, PDF & Email