به گزارش شهریار، محمدحسین اسحقی در این خصوص گفت: در طول چند سال اخیر پروژه های متعددی در راستای کاهش ترافیک در کلانشهر تبریز اجرا شده، تقاطع های غیر همسطح یکی از موثر ترین پروژه هایی است که در ترافیک تبریز تحول چشمگیری ایجاد کرده است .

وی وجود ترافیک سنگین در مسیرهای پرتردد شهری و مشکل در عبور و مرور وسایط نقلیه را موجب ترافیک سنگین در خیابان ها و نارضایتی مردم دانست وگفت: شهرداری کلانشهر تبریز در راستای کاهش ترافیک پروژه های زیادی اجرا کرده است و چندین پروژه عمرانی نیز در دست اجرا دارد که یکی از این پروژه ها نیز تقاطع غیر همسطح ولیعصر (عج) است.

وی اظهار داشت: تقاطع غیر همسطح اتصال دهنده کوی نصر به استانداری  که به نام حضرت ولیعصر (عج) نام گذاری شده به طول ۶ کیلومتر و با یک هزار میلیارد ریال اعتبار در حال احداث است.

اسحقی افزود: دو پل در فاز اول اتوبان ولایت در حال احداث است که پل اول که بر روی اتوبان پاسداران با هدف اتصال کوی نصر و استانداری به همدیگر و همچنین امکان دسترسی از این دو شهرک به اتوبان پاسداران طراحی شده و در حال اجرا است.

 وی با اشاره به عملیات اجرای پل دوم گفت: پل دوم نیز با هدف اتصال فاز دوم بزرگراه دوکمال  به کوی سپهر و اتوبان پاسداران و کوی نصر  احداث می شود.

وی در خصوص میزان عملکرد تقاطع غیرهمسطح  ولیعصر(عج )طی هفته گذشته گفت: سبد گذاری پل، عملیات خاکریزی مسیر اصلی و رمپها و لوپها، شروع پیاده رو سازی اطراف پل ولیعصر سمت نصر مقابل آتش نشانی و لای بر داری کانال دفع آبهای سطحی زیر اتوبان پاسداران واقع شده در تقاطع غیر همسطح ولیعصر از جمله عملیاتی است که طی هفته گذشته در این پروژه صورت گرفته است.

گفتنی است؛ از مهمترین کارکردهای اجرای این پروژه راحتی و آسایش شهروندان ساکن کوی نصر و استانداری است و با بهره برداری از تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر (عج) تردد در مسیرهای کوی نصر ، اتوبان پاسداران و کوی استانداری به همدیگر محقق و ممکن می شود.

منبع. شهریار نیوز

Print Friendly, PDF & Email