علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از تجهیز و راه اندازی جاروب های مکانیزه در سطح شهر تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، اصغری با اشاره به مطلب فوق افزود:طبق ماده ۴۰ دفترچه پیمان و فهرست بهای خدمات شهری شهرداری تبریز پیمانکارهای تنظیف موظف هستند خیابان های اصلی و نیاز به رفت و روب را به صورت مکانیزه (دستگاه جاروب) به اجرا درآورده و در صورت نداشتن دستگاه جاروب میتواند از جاروب های سازمان مدیریت پسماند استفاده نموده و هزینه کارکرد آن از صورت وضعیت پیمانکار کسر گردد.

اصغری اذعان کرد :  استفاده از جاروب های مکانیزه در معابر پر خطر و مسیر های پرتردد خودرو ، به منظور رفت و روب و پاکسازی این معابر و جلوگیری از خطر تصادفات پاکبانان زحمتکش می باشد .

اصغری تشریح کرد : استفاده از جاروب های مکانیزه مقرون به صرفه بوده و نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و با کیفیت بالا و مدت زمان کوتاه برای پاکسازی و رفت و روب مساحت زیادی به کار گرفته میشود .

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در پایان به اقدامات صورت پذیرفته در راستای بهبود امکانات موجود در سازمان پس از ادغام اشاره کرد و گفت:در حال حاضر تمامی ماشین آلات و تجهیزات با تلاش متخصصان داخلی سازمان راه اندازی میشوند که میتوان به تجهیز و آماده سازی خودروی جاروب ایتالیایی اشاره کرد که با هزینه بسیار کم و با توجه به نبود قطعات یدکی در بازار ، بازسازی و به ناوگان خدمات شهرداری تبریز پیوست که ارزش فعلی این خودرو در بازار فعلی بسیار ارزشمند میباشد .

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email