به دنبال تلاش های شهردار تبریز برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در این شهر، ستاد دیه آذربایجان شرقی از مهندس ایرج شهین باهر تجلیل کرد.

به گزارش شهریار، در ایام برگزاری جشنواره محلات تبریز که در مناطق مختلف شهر تبریز برگزار می شد با دستور مهندس ایرج شهین باهر و با همراهی و مشارکت شهروندان و شهرداری تبریز چند تن از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

بر اساس این گزارش در مراسمی که توسط ستاد دیه استان آذربایجان شرقی برای تجلیل از خیران همکار با ستاد دیه استان آذربایجان شرقی تشکیل شده بود از مهندس ایرج شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است سال جاری و همزمان با اجرای جشنواره محلات تبریز، با مشارکت مناطق مختلف شهرداری تبریز و ستاد دیه استان و همت مردم خیر و فهیم در جشنواره محلات، چند زندانی جرایم غیرعمد آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

در طول اجرای جشنواره تابستانی محلات به ویژه همزمان با ماه مبارک رمضان دهها نفر توسط شهرداری کلانشهر تبریز آزاد شدند.

بر اساس اعلام ستاد دیه آذربایجان شرقی، در نیمه نخست سال ۱۴۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با کمک ستاد دیه کشور و خیرین استان آزاد شده اند.

در حال حاضر ۵۴۳ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان حضور دارند که سه نفر آنان زندانی زن و ۵۴۰ نفر نیز زندانی مرد هستند.

برای آزادی این تعداد زندانی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

Print Friendly, PDF & Email