شهردار تبریز کتابخوانی را لازمه توسعه شهرها دانست و عنوان کرد: اگر موانع رفع شود، باید نمایشگاه کتاب تبریز هرسال، دوبار برگزار شود.

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین‌باهر در حاشیه بازدید از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار کرد: حوزه فرهنگی شهرداری تبریز به صورت جدی پیگیر برگزاری نمایشگاه کتاب است.

وی ادامه داد: تلاش شهرداری تبریز، ارتقا و توسعه فرهنگ‌سراها، قرائت‌خانه‌ها و کتابخانه‌های شهرداری در محلات مختلف شهر و همچنین ایجاد ایستگاه‌ها کتاب در مترو و پارک‌هاست.

شهردار کلانشهر تبریز تاکید کرد: اعتقاد داریم که تمام شهرهای توسعه‌یافته جهان به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی توجه جدی داشته‌اند و حتی اینگونه می‌توان گفت که کتابخوانی یکی از لازمه‌های توسعه هرشهر است.

وی کتاب و کتابخوانی را پایه و اساس موضوعات فرهنگی دانست و گفت: باتوجه به اینکه مردم تبریز مردمی فرهنگ‌دوست و علاقه‌مند به کتابخوانی هستند و از این موضوع استقبال می‌کنند، برگزاری نمایشگاه در این شهر یک ضرورت است.

شهردار کلانشهر تبریز عنوان کرد که اگر بتوانیم موانع را برطرف کنیم، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز باید به‌جای یک‌بار در طول سال، دوبار برگزار شود.

Print Friendly, PDF & Email