شهردار تبریز گفت: مشکلات همه‌جا و همیشه وجود دارند اما بزرگ‌نمایی مشکلات از سیاست‌های اصلی استکبار جهانی است.

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین‌باهر در دیدار جانشین محترم فرمانده و معاون محترم فرهنگی سپاه عاشورا با اشاره بر ضرورت فضاسازی‌های مناسبت شهری در مناسبت‌های مختلف مذهبی و دینی، بیان کرد: همکاری سپاه در چنین بحث‌های فرهنگی بسیار مهم و موثر است.

وی افزود: همکاری‌هایی که سپاه عاشورا با شهرداری تبریز در موضوع فضاسازی شهری و تابلوهای سطح شهر انجام می‌دهد، می‌تواند کالبد معنوی و روح شهر را دگرگون کرده و لبریز از معنویت کند.

شهردار کلانشهر تبریز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: دشمنان همواره در پی افزایش روحیه یاس و ناامیدی در جامعه ما هستند و سعی می‌کنند مشکلات را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات همیشه و در همه سازمان‌ها و جوامع وجود دارند اما بزرگ‌نمایی مشکلات، یکی از سیاست‌های اصلی استکبار جهانی است درحالی که مردم ما دوران پرافتخاری چون هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته‌اند و مشکلات کم‌اهمیت‌تر امروزی نمی‌توانند آنان را از تداوم مسیرشان بازدارد.

دکتر شهین‌باهر همچنین کسانی را که مشکلات را بزرگ‌نمایی کرده و در پی ناامید کردن مردم هستند، خائن به خود مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حمایت از جوانان نخبه در حوزه‌های مختلف گفت: اگر امروز شاهد این هستیم که «پرویز هادی» برای شهر و کشورمان افتخار می‌آفریند، قطعا در سایه‌ حمایت‌های مادی و معنوی شهرداری تبریز میسر می‌شود.

وی اظهار کرد: منحل شدن تیم‌های ورزشی شهرداری تبریز می‌تواند ضربه‌های عمیقی به ورزشکاران و ورزش این شهر بزند، به همین خاطر تنها کاری که می‌توان برای به هدرنرفتن زحمات چندین ساله کرد، صبر برای به‌فروش رساندن تیم‌هاست.

جانشین فرمانده و معاون فرهنگی سپاه عاشورا با اهدا تابلویی از دکتر ایرج شهین‌باهر، شهردار کلانشهر تبریز بابت همکاری شهرداری تبریز در برگزاری رزمایش «محمد رسول‌الله» در سطح شهر، تجلیل کردند.

در بخشی از متن تابلو تجلیل که با پیام و امضا سردار عابدین خرم، فرمانده محترم سپاه عاشورا به شهردار تبریز اهدا شد، آمده است:

«بدینوسیله از تلاش‌های جنابعالی و همکاران‌ محترم‌تان در برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان استان آذربایجان شرقی که بی‌شک تلاشی درجهت ترویج وحدت، ایستادگی و پیشرفت ملت ایران و تمام مستضعفین عالم است، تشکر نموده، برای آن مجموعه توفیق خدمت بیش‌تر و موفقیت روزافزون در سایه عنایات حضرت حجت (عج) و فرماندهی کل قوا حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی از خداوند منان خواستارم.»

همچنین در جلسه‌ای که با حضور سردارعباسقلی‌زاده، جانشین فرمانده و سرهنگ هاشمی، معاون فرهنگی سپاه عاشورا استان در دفتر شهردار تبریز برگزار شد، درخصوص آماده‌سازی شهر برای راهپمایی ۱۳ آبان همفکری‌ها و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.

سرهنگ هاشمی در این دیدار اظهار کرد: پیام رزمایش محمد رسول‌الله (ص) این بود که بسیج هم‌پای مردم است و حضور شهردار تبریز و همچنین حمایت‌های شهرداری تبریز در برگزاری این رزمایش نشان‌دهنده یک روحیه بسیجی محکم بود اما نباید فراموش کرد که این رزمایش آغازی بر این عملیات بود و قطعا ادامه خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email