867b653e-5c76-43dd-abce-a33fdf9f2e97.jpg

با حضور شهردار تبریز لایحه چشم انداز ۱۰ ساله شهر تبریز در افق ۱۰ ساله ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۹ در جلسه شورای شهر تبریز مطرح و بررسی شد.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در این جلسه با بیان اینکه در سنوات گذشته چشم اندازهای ۵ ساله از سوی شهرداری تبریز با رویکرد توسعه عمرانی شهر ارائه شده بود اظهار داشت: در سه دوره تبریز ۱۳۹۰ و ۱۳۹۵ تنها به توسعه از نظر عمرانی توجه شده بود اما در برنامه جدید رویکردی متفاوت از سوی شهرداری ارائه شده است.
او تصریح کرد: تفاوت اصلی این برنامه با برنامه های قبلی این است که در این لایحه شهر تبریز که دارای تمدن چند هزار ساله بوده، علاوه بر توسعه عمرانی شهر را موجودی پویا در نظر گرفته و تلاش دارد در افق ۱۰ ساله تبریز را به جایگاه شهری سالم، زیبا، دارای آرامش و انسان محور برساند. باهر افزود: در این لایحه که با حضور کارشناسان مجرب تدوین شده است تمام شاخص های توسعه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی در آن لحاظ شده است.
شهین باهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن موعد تهیه تعرفه عوارض محلی و بودجه سال ۱۳۹۸ گفت: در صورت تصویب لایحه چشم انداز ۱۰ ساله  در شورای اسلامی شهر تبریز، این برنامه به عنوان منشور عملکرد و اقدامات شهرداری در سنوات آتی لحاظ شده و برای اولین بار شهر تبریز دارای چشم انداز با تمامی ابعاد توسعه خواهد بود.
شهردار تبریز با تاکید بر اینکه این چشم انداز برخلاف برنامه های پنج ساله قبلی، مطالعه شده و به دور از آرمان گرایی، همراه با راهبردها به صورت جزئی نگارش شده است تصریح کرد: این برنامه با سرفصل های انسان محوری، تلاش در جهت رسیدن به شهر پاک، شهر روان از نظر ترافیک، مقاوم در برابر انواع خطرات، شهر هماهنگ در مدیریت خدمات، متعادل و متوازن از نظر توسعه، رسیدن به شهری که خاستگاه تشکل های مدنی و تاثیرگذار در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی، گنجینه فرهنگ و تمدن و گردشگری تدوین شده است.

Print Friendly, PDF & Email