شهردار کلانشهر تبریز، اظهار داشت: توسعه شهر زمانی محقق خواهد شد که امور فرهنگی به اولویت مدیریت شهری تبدیل شده و زیرساخت‌ها با برنامه‌های و تدابیر فرهنکی توسعه یابد.

ایرج شهین باهر.jpg

ایرج شهین باهر با حضور در مجموعه تئاتر شهر تبریز، گفت: حضور مسوولان شهری و متولیان‌ فرهنگی را عامل تبلیغ هنرهای نمایشی دانست و گفت: در برخی حوزه‌ها قدمهای مثبتی برداشته شده، کارهایی انجام شده اما هنوز هم با سطح ایده‌آل و شایسته نام تبریز اولینها فاصله داریم.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری در تمام حوزه‌ها بخصوص فرهنگ و هنر مسوولیت دارد، افزود: هنرمندان نیز باید آستین بالا بزنند، همکاری کنند تا بتوانیم با کمک شورای شهر برای تامین زیرساختهای مناسب تئاتر تبریز و توسعه این هنر کهن اقدامات مناسب و ماندگاری انجام دهیم.
شهین باهر تاکید کرد: توسعه شهر زمانی محقق خواهد شد که امور فرهنگی به اولویت مدیریت شهری تبدیل شده و زیرساخت‌ها با برنامه‌های و تدابیر فرهنکی توسعه یابد.
شهردار کلانشهر تبریز، با تاکید بر تاثیر و جایگاه تئاتر در توسعه تمام عرصه‌های زندگی مدرن شهری از جمله مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… گفت: هنر نمایش از مضامین کاربردی است و بر این اساس تلاش می‌کنیم با حضور در کنار هنرمندان قوت قلب اهالی تئاتر باشیم.
وی با اشاره به اهمیت حمایت از استارت آپ‌ها، گفت:  شهر تبربز ۱۰۰ سال قبل در عرصه‌های مختلف اولین بوده و این جایگاه باید تداوم یابد.
شهین باهر گفت: شهرداری در زمینه‌های مختلف زندگی شهری وظایفی برعهده دارد و براین اساس هرجا نیاز بوده ورود کرده‌ایم، هرگاه ارگان و دستگاهی نیاز داشته کمک کرده ایم و فپقطعا با حمایت شورای شهر در زمینه توسعه هنر تیاتر نیز تلاشهای لازم را انجام خواهیم داد.
وی با یاداوری اینکه بالغ بر ۳۵ میلیارد برای مقبره الشعرا هزینه کرده ایم و ۳۰ میلیارد هم هزینه خواهد شد، گفت: آثار استاد احد حسینی را که در آستانه تخریب بود با انتقال از موزه معاصر آذربایجان و استقرار در گالری دائمی مقبره الشعرا حفظ و احیا کردبم.
ایرج شهین باهر خاطر نشان کرد: هنرمندان این خطه بدون چشم‌داشت عمر خود را در راه اعتلای فرهنگی جامعه گداشته اند پس باید به ابن انسانهای والا ارج نهاده و حمایت شوند.
سعید نیکوخصلت، عضو شورای کلانشهر تبریز نیز گفت: دلیل اصلی فروپاشی اخلاقی جوامع بیکاری است و برای جلوگیری از فروپاشی ناچار از توسعه‌ایم.
وی افزود: تئاتر زیرساخت توسعه فرهنگ و هنر است و مسیر تغییر و جهت‌دهی به افکار عمومی پس باید برای توسعه فرهنگی جوامع به این هنر ناب و والای انسانی بیشتر توجه شود.

Print Friendly, PDF & Email