معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: این نمایشگاه ۱۰ تا ۱۴ آبان ماه پذیرای متخصصین، فناوران، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت گران و تولیدکنندگان خواهد بود.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، علی جهانگیری در همایش تخصصی شرکت دانش‌بنیان پاکمن با تأکید بر ضرورت توجه به فعالیت‌های دانش‌بنیان در سطح استان گفت: باید در کنار تلاش برای تحقق اکوسیستم نوآوری در استان، اکوسیستم فرهنگی را نیز در اولویت قرار دهیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های ملی در سال ۹۳، مجوز رسمی تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی به‌عنوان یکی از پنج منطقه ویژه فناوری کشور اخذ شد و این منطقه تا به امروز تمام تلاش و همت خود را برای هم‌افزایی و همکاری بین بخشی در بحث‌های علمی، فناوری و صنعتی به کار بسته است.

وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد تغییر نگاه‌ها در این حوزه هستیم و تشکیل کلینیک‌های صنعت، مراکز نوآوری، مراکز رشد و حمایت از شرکت‌های فعال در این بخش، نویدبخش حرکت‌های جدید در ارتباط سازنده بین صنعت و دانشگاه است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، ادامه داد: این مجموعه‌ها بدون توجه به فعالیت همسو هریک به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کردند و امروز ما تلاش می‌کنیم تا با نظام‌مند کردن و با تمرکز بر رفع نیاز جامعه و تولید ارزش‌افزوده، در مسیر دانش‌بنیان و علم و فناوری قدم برداریم.

جهانگیری ادامه داد: امروزه برای تولید باید از توان متخصصین داخلی درصدد ایجاد سازمان، اطلاعات، تجهیزات و تکنولوژی بهره مند باشند و این امر با همراهی متخصصین دانشگاهی و صنعتگران محقق می‌شود.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email