حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشنواره تخصصی حوزه صنعت ساختمان
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی محمدرضا دربندی مدیر کل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سردبیر و عضو هیئت تحریره ماهنامه شمس با استقبال از طرح برگزاری سومین جشنواره مطبوعات تخصصی حوزه ساختمان، آمادگی حوزه متبوع خود را برای همکاری در برگزاری شکوهمند و اثربخش این جشنواره اعلام کرد.
وی گفت: به خاطر شرایط سهل و ساده ای که این وزارتخانه برای صدور مجوز رسانه ها در نظر گرفته، هم اکنون یکهزار و سیصد خبرگزاری و پایگاه خبری در عرصه های اطلاع رسانی کشور فعالیت دارند. همچنین بیش از ۳۸۰۰ عنوان جراید و مطبوعات از روزنامه تا سالنامه به انتشار اخبار و مطالب در حوزه های گوناگون برای مخاطبان عام یا خاص مشغولند و تعداد قابل توجهی از آنان به رشته های تخصصی از جمله ساختمان می پردازند. وی ابراز عقیده کرد: برگزاری جشنواره نشریات تخصصی ساختمان می تواند نقش موثری در جهت رشد و توسعه اطلاع رسانی و تولید محتوا ایفا کند دربندی خاطرنشان کرد: اگر چه با گسترش شبکه های اجتماعی و توسعه فعالیت در حوزه های مجازی عملاً گرایش مخاطبان به استفاده از خبرگزاری های الکترونیکی و پایگاه های خبری مجازی در حال تغییر است، لیکن آنچه نباید در این مرحله مورد غفلت قرار گیرد، توجه به صحت و دقت در خبر است.
مدیر کل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هیئت تحریره شمس نیز خواست به موازات انتشار مکتوب این نشریه تخصصی، بر حضور در فضای مجازی نیز تمرکز کنند و به تولید محتوای غنی تخصصی برای سایر نشریات این حوزه بپردازند.
در این دیدار که در ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت مهندس زکریا سلیمانی سردبیر ماهنامه فنی و مهندسی شمس در گزارش خود، روند انتشار مجله را تشریح کرد و درباره طرح برگزاری جشنواره مطبوعات حوزه صنعت ساختمان که با موافقت شورای مرکزی سازمان برگزار می شود توضیحاتی داد. این جشنواره قرار است اواخر پاییز جاری در تهران برگزار شود.
منبع. سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور
Print Friendly, PDF & Email