شهردار تبریز گفت: پیشرفت و توسعه متروی شهری تبریز مستلزم تسهیلات و کمک های نقدی دولتی است.

38692

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر شامگاه شنبه در نشستی با حضور مسئولان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران مرتبط استانی در خصوص آخرین وضعیت قطار شهری و بررسی موانع دریافت فاینانس خط دوم متروی تبریز اظهار کرد: پروژه های کلان شهری نیازمند حمایت و همدلی مسئولان استانی دارد.

وی افزود: متأسفانه در سفر اخیر رئاست جمهوری به استان موفق به تشکیل جلسه با ایشان نشدیم، با این حال نمایندگان مردم تبریز در مجلس که جایگاه ویژه ای در مجلس دارند، می توانند در این امر کمک های اساسی صورت دهند.

شهردار تبریز با بیان اینکه برخی از کلانشهرهای کشور تسهیلات و کمک های بلاعوض از دولت دریافت کردند، ادامه داد: متأسفانه تبریز از اعتبارات خاصی که برخی شهرها بهره مند هستند، استفاده نکرده که از نمایندگان مجلس انتظار می رود در این راه کمک ویژه ای به متروی تبریز انجام دهند.

وی با اشاره به موانع دریافت فاینانس خط دو متروی تبریز اظهار کرد: اگر تعطیلی و وقفه ای در احداث خط دوم مترو صورت گیرد، تجهیزات و تاسیسات عملا فرسوده و غیرقابل استفاده می شود.

دکتر شهین باهر در ادامه افزود: این در حالی است که اکنون هزینه سفر مترو برای هر مسافر برابر با ۶۵ هزار تومان است که ما از هر مسافر ۵۰۰ تومان دریافت می کنیم بنابراین باید خطوط مترو به زودی راه اندازی شود تا بتوانیم ضمن درآمدزایی، مردم را از این امکانات بهره مند کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شهرداری نماد خدمت رسانی به مردم است، اظهار کرد: شهرداری تبریز سه مبادی ورودی شهر را ساماندهی کرده و باند کنترلی جاده ها را اصلاح کرده است.

وی همچنین ادامه داد: انتظار می رود مطالبات دولتی به زودی محقق شود تا شهرداری بتوانند انتظارات مردم را برآورده کند.

گفتنی است، در این نشست استاندار آذربایجان شرقی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جمعی از اعضای شورای شهر تبریز و مسئولان مرتبط استانی حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email