جمعی از مدیران شهری تبریز از پروژه اکولوژیکی دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز بازدید کردند.

38572

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز به همراه، علیار راستگو فرماندار، دکتر شکور اکبرنژاد رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز بازدید کردند.

آبگیری دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز از بیستم اردیبهشت ماه آغاز شد و برای احداث و حاشیه بندی انحرافی سد اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

با آغاز آبگیری پروژه اکولوژیکی دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز قرار است پانصد هزار متر مکعب آب در پشت سد این دریاچه ذخیره شود.

با تکمیل آبگیری بند “آبگیر شهید مدنی” دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز این مکان به بزرگترین تفرجگاه اکولوژیکی تبریز تبدیل شود.

پارک بزرگ تبریز، مهم ترین پروژه شهرداری تبریز در حوزه فضای سبز است و شهرداری تبریز اجرای این پروژه را با جدیت پیگیری با فاز بندی و اجرای مرحله به مرحله آن، سعی دارد برنامه ها و طرح های مربوط به این مکان را با دقت و سرعت مضاعف، پیش ببرد.

فاز اول این پارک ۵۰۰هکتاری، به جز فضای سبز، از قسمت های متنوع تفریحی و ورزشی تشکیل شده که آبگیرشهید مدنی، یکی از این قسمت هاست.

38556

دریاچه مصنوعی پارک بزرگ به زیباترین تفرجگاه اکولوژیکی شهر تبدیل می شود

شهردار تبریز گفت: با احداث دریاچه مصنوعی در پارک بزرگ تبریز پتانسیل بزرگی از نظر گردشگری و محیط زیستی در قسمت غرب تبریز ایجاد خواهد شد.

دکتر ایرج شهین باهر در بازدید از دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص ایجاد امکانات پیرامون دریاچه مصنوعی و پارک بزرگ تبریز گفت: با توجه به میزبان بالای پروژه های برنامه ریزی شده برای اجرا در محدوده پارک بزرگ و پیرامون دریاچه مصنوعی ضرورت ایجاب می کرد مسئولان شهری و همچنین اعضای شورای شهر تبریز از نزدیک از این مجموعه بزرگ بازدید کنند.

دکتر ایرج شهین باهر با اشاره به حضور فرماندار و اعضای شورای شهر تبریز در بازدید از این پروژه زیست محیطی گفت: با همت شهرداری تبریز دریاچه مصنوعی و بزرگ احداث شده در این مکان به مکان زیبایی برای استفاده شهروندان و گردشگران تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نباید تنها مجموعه تاریخی ائل گلی مرکز تفریحی و مراجعه شهروندان باشد گفت: در راستای کاهش حجم مراجعه کنندگان به این مجموعه که باعث ایجاد ترافیک در منطقه می شود و از سوی دیگر در راستای ایجاد امکانات رفاهی و گردشگری در قسمت های کم برخوردار شهر دریاچه مصنوعی پارک بزرگ احداث شده است.

شهردار تبریز در پایان سخنانش اظهار داشت: سعی و تلاش شهرداری تبریز این است که با اجرای پروژه های متعدد فرهنگی، تفریحی و گردشگری در پیرامون دریاچه مصنوعی و پارک بزرگ تبریز این منطقه را به یک مجموعه خوب و قابل استفاده برای شهروندان و گردشگران تبدیل کنیم.

دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز به همراه، علیار راستگو فرماندار، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از پروژه دریاچه مصنوعی پارک بزرگ تبریز بازدید کردند.

38569

Print Friendly, PDF & Email