به گزارش آناج، ایرج شهین‌ باهر صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تبریز در ارائه گزارش عملکرد سازمان سیما و منظر شهرداری تبریز، ابراز داشت: تا به اینجا در شش ماه اخیر چهار پارک محله‌ای را افتتاح کرده‌ایم و در بیست روز آینده سه پارک محله‌ای دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان ساخت: اخیرا چند منطقه را که قابلیت تجاری و مسکونی شدن را داشت به پارک تبدیل کرده و تحویل مردم داده‌ایم و چندین مورد نیز در دست اقدام است، علاوه بر این  حال تجهیز بیست هکتار از اراضی پارک بزرگ تبریز جهت استفاده شهروندان هستیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه سیاست این مجموعه بر اساس ابلاغیه شورای شهر تبریز توسعه فضای سبز و جلوگیری از تغییر کاربری می‌باشد، اذعان کرد: طبق گزارش‌ها در شش سال گذشته ۳۰۰ هکتار تغییر کاربری در شهر رخ داده و تا به اینجا سعی کرده‌ایم این عدد در دوران مدیریت‌مان بر روی صفر بماند.

وی تاکید داشت: سیاست ما افزایش سرانه فضای سبز می‌باشد و اعداد و ارقام و زندگی در این شهر حکایت از کمبود سرانه فضای سبز دارد، برای اولین بار با دستور استاندار مجموعه‌ای که برای وزارت راه و شهرسازی بود با تغییر کاربری فضای مسکونی به فضای سبز تبدیل خواهد.

ایرج شهین‌باهر با بیان اینکه امیدوارم در پایان سال ۹۷ به بالای بیست پارک محله‌ای برسیم، عنوان کرد: در سال جاری ۱۱۰ هزار اصله نهال کاشته خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تمام زمین‌های متعلق به راه و شهرسازی کاشت درخت صورت گیرد تا بعدا امکان تغییر کاربری وجود نداشته باشد.

وی همچنین از کاشت بیش از پنج میلیون گل در سطح شهر در سال جاری خبر داد و افزود: پل سبز از میرداماد تا عباس میرزا تا عید فطر آماده خواهد شد؛ همچنین احداث پل باغ بین ائل گلی و ائل باغی در ردیف پل طبیعت تهران است تا تراکم ائل گلی را به ائل باغی منتقل کنیم.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه در گذشته هر منطقه با روش خود مبلمان شهری را خریداری می‌کرد، تصریح کرد: در حال حاضر کمیته‌ای از اساتید دانشگاه تشکیل شده که بر اساس نیاز و هویت شهر این خریداری انجام شود.

وی بیان داشت: در شهر برخی نصبیات وجود دارد که اگر نبود بهتر بود! چند صد میلیون تومان برای آن‌ها خرج کرده‌‌اند و بعد از چند ماه نیز کنار گذاشته شده است که از این موضوع در این دوره جلوگیری کرده‌ایم.

این مقام مسئول در پایان صحبت‌های خود از بهره‌برداری پارک خلعت‌پوشان ظرف یک ماه آتی خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email