شهردار تبریز با بیان اینکه فرهنگ و هنر این خطه در حال گذار است تاکید کرد که مجموعه‌ی شهرداری تا حد توان در کنار هنرمندان خواهد بود.

38471 38472

به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین باهر در پایان اجرای نمایش “تولدی بر مرگ” طی سخنانی اظهار داشت: حوزه فرهنگ و هنر تبریز درحال پوست اندازی و گذار است لذا تا عبور از این وضعیت، شهرداری تا حد امکان درخدمت اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.

وی با بیان اینکه درطول تاریخ همواره افرادی برای عبور از وضعیت گذار هزینه داده اند افزود: شهرداری تبریز تلاش می کند هزینه های گذار از این مرحله را برای هنرمندان کاهش دهد.

شهین باهر در عین حال با تاکید بر اینکه فرهنگ و هنر برای اعتلای خود نیازمند حمایت عموم مردم است گفت: امیدواریم با عبور از وضعیت فعلی، حضور شهروندان در عرصه های فرهنگی و هنری به پشتوانه ی دائمی این بخش در کهن شهر تبریز تبدیل شود.

شهردار تبریز، نیاز اساسی امروز جامعه را نشاط و شادابی به همراه فرهنگ سازی و اعتلای رفتار شهروندی دانست و تصریح کرد: عموم مردم ما به دلایل مختلف همچون مشکلات اقتصادی، گرفتاری های روزمره و نیز عدم اطلاع رسانی، از برنامه های فرهنگی و هنری اطلاع زیادی ندارند.

دکتر شهین باهر با بیان اینکه یک شهر سالم فقط در کالبد و فضای فیزیکی خلاصه نمی شود افزود: این حوزه‌ی فرهنگ و هنر و تاریخ است که به یک شهر روح دمیده و زندگی را در آن به جریان می اندازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گلایه های استاد ناصر هاشمی در خصوص عدم حمایت مسئولان از فرهنگ و هنر به ویژه تئاتر گفت: نباید دلسرد شد یا قهر کرد بلکه تلاش می کنیم با همکاری یکدیگر امانتی که گذشتگان به ما رسانده اند را به نحو احسن به آیندگان منتقل کنیم.

دکتر شهین باهر اظهار داشت که شهرداری تبریز با تمام ظرفیت و توان خود در کنار هنرمندان و اهالی فرهنگ این شهر خواهد ایستاد.

گفتنی است شهردار کلانشهر تبریز به همراه مدیرکل روابط عمومی این مجموعه در آخرین اجرای نمایش “تولدی بر مرگ” اثر محمد ناظمی که به کارگردانی مرضیه محمدزاده و با حضور بازیگران بنام تبریزی در سالن تئاتر مستقل موسسه ۲۹ بهمن الف به صحنه رفته بود حضور یافت.

Print Friendly, PDF & Email