رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۲ تبریز گفت: مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقه های سراسری قرآن کریم در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا خلیلی افزود: در این دوره از مسابقه ها ۱۸۰ برادر و خواهر شرکت کرده اند که مسابقه های ویژه برادران امروز و فردا بین ۹۰ شرکت کننده در سالن اجتماعات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقه های ویژه خواهران نیز روزهای شنبه و یکشنبه در مسجد قدس انجام می شود، اظهار کرد: نفرات منتخب این دوره از مسابقه ها به مرحله استانی راه می یابند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۲ تبریز هدف از برگزاری این مسابقه ها را ایجاد شور و نشاط قرآنی در بین جوانان و نوجوانان اعلام و یادآوری کرد: این مسابقه ها در رشته‌های حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود.

حجت الاسلام خلیلی هدف از برگزاری این مسابقه ها را فراهم کردن زمینه‌ای برای انس بیشتر افراد جامعه با قرآن کریم، نشر و گسترش فضای معنوی برگزاری مسابقات قرآن کریم در محیط جامعه و بهره‌گیری بیشتر از مفاهیم و دستورات الهی در زندگی روزمره اعلام کرد.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email