به گزارش شهریار، دکتر ایرج شهین باهر در جریان بازدید خود از خط دو قطار شهری تبریز با اشاره ضرورت توسعه زیرساخت های ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز گفت: تامین و تخصیص اعتبار به موقع سهم شهرداری و دولت در اجرای این پروژه عزم جدی مسولان استانی و کشوری را می طلبد.

photo_2018-04-12_11-43-20

شهردار تبریز گفت: خط دو پروژه قطار شهری تبریز نیازمند اختصاص سهم فاینانس دولت است و با تحقق تخصیص اعتبار می توان تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه را تکمیل و مورد بهره برداری قرار داد.

شهین باهر اظهار داشت: طبق صحبت های اولیه با ریاست محترم جمهور، قصد داریم مراحل فروش اوراق بهادار و فاینانس دولتی را هر چه سریعتر به اتمام برسانیم

وی همچنین با اعلام اینکه تا کنون ۴ هزار و ۴۰۰ متر از خط دو مترو از محل دپو تا ایستگاه سوم به حفاری رسیده است، افزود: با ترخیص دستگاه TBM دوم این پروژه تا یک ماه دیگر، عملیات حفاری فاز دوم نیز آغاز خواهد شد.

شهین باهر همچنین ضمن بازدید از کارخانه تولید قطعات بتنی تونل قطار شهری تبریز متذکر شد: با استفاده از سگمنت الیافی با حذف بیش از ٧٠ درصد از آرماتور پوشش تونل، علاوه بر مزایای متعدد فنی، سوداوری حدود ۱۳ درصدی نیز حاصل شده است.

شهردار تبریز اضافه کرد: فرایند استفاده از سگمنت الیافی (بتن الیافی قابل استفاده در ساخت قطعات تونل) در پروژه خط ۲ قطار شهری تبریز به همت جوانان بومی به عنوان اولین پروژه مترویی کشور و دومین پروژه مترویی آسیا آغاز و بیش از ١٠٠ قطعه سگمنت الیافی در تونل نصب شده است.

پروژه خط دو، طوانی ترین خط از خطوط ریلی مصوب درونشهری تبریز با ۲۲/۴ کیلومتر طول وبا بیست ایستگاه و ۲ دپو وپارکینگ به همراه ابنیه و سازه های فنی و تجهیزات مترو سیستمی غربی ترین نقطه تبریز از منطقه قراملک با عبور از مرکز شهر و کانون های مهم سفر درون شهری به شرقی ترین قسمت شهر در میدان بسیج متصل خواهد کرد.

گفتنی است در این بازدید دکتر محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز اسو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر کریم صادق زاده، فرج محمد قلیزاده، سعید نیکو خصلت شهردار تبریز را همراهی کردند.

36510

شهردار تبریز همچنین در ادامه باردید های خود از مرکز همایش های بین المللی تبریز بازدید کرد و به همراه معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در جریان مراحل تکمیل و آماده سازی میزبانی مراسم افتتاحیه رویداد بزرگ گردشگری تبریز ۲۰۱۸ قرار گرفت.

photo_2018-04-12_13-55-00

Print Friendly, PDF & Email