شهردار تبریز با اشاره به اهتمام ویژه این مجموعه برای تسریع در اتمام طرح های نیمه تمام، اعلام کرد: سعی داریم به طور متوسط هر ۱۰ روز یک طرح نیمه تمام عمرانی را تکمیل و بهره برداری کنیم.

n82881850-72277495

به گزارش آذرقلم، ایرج شهین باهر در بازدید از عملیات عمرانی مسیرگشائی ۳۵ متری امتداد خیابان ارتش، اظهار کرد: تکمیل طرح های عمرانی نیمه تمام در اولویت شهرداری قرار دارد و پس از افتتاح مرکز همایش های بین المللی تبریز، به طور متوسط به فاصله هر ۱۰ روز یک طرح نیمه تمام به بهره برداری می رسد.
وی با تاکید بر تسریع عملیات اجرائی مسیرگشائی ارتش، گفت: جابجایی پادگان ارتش از داخل شهر آرزوی چندین ساله شهروندان تبریزی و اجرای این طرح گام نخست تغییر کاربری این محدوده است.
شهین باهر با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی اجرای این طرح، اظهار کرد: عملیات خاکبرداری و خاکریزی این طرح نیز با ۵۰ درصدی پیشرفت در مسیر خیابان با توجه به اختلاف ارتفاع موجود در مسیر اجرا شده است.
وی افزایش سرانه فضای سبز تبریز با تکمیل عملیات جابجایی پادگان ارتش را مورد اشاره قرار داد و افزود: با اتمام این طرح احداث پارک ۱۰ هکتاری در ضلع شمالی این محدوده محقق می شود.
شهردار تبریز ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون ماده ۵ و مصالحه‌ با ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن انتقال پادگان تبریز به بیرون از شهر، ۱۰ هکتار از فضای این پادگان قدیمی به احداث فضای سبز اختصاص خواهد یافت.
طرح انتقال پادگان لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدای ارتش جمهوری اسلامی در تبریز که از سال ها قبل مطرح و تا مدت ها مسکوت مانده بود، همزمان با هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی مصادف با ۱۹ بهمن پارسال، عملیاتی شد تا آرزوی مردم این شهر محقق شود.
قرار گرفتن در مرکز شهر و ایجاد ترافیک سنگین و نیز تصمیم کلی برای خروج پادگان های نظامی از محدوده های شهری، از جمله ضرورت های انتقال پادگان ارتش جمهوری اسلامی ایران در تبریز است که این امر با مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش آغاز و زمینه اجرای طرح‌های شهری در محدوده‌های مشخصی از این پادگان کلید خورد.
انتقال پادگان‌ها از مراکز شهری در راستای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا صورت می ‌گیرد که انتقال پادگان تبریز از نخستین طرح‌های مربوط در راستای عمل به این دستورالعمل است.
قدمت ساختمان های اولیه پادگان تبریز به بیش از هفت دهه قبل باز می گردد که آن زمان در خارج از محدوده شهر بود و با توسعه شهری امروزه در قلب تبریز واقع شده است.
Print Friendly, PDF & Email