رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: در جریان سفر هیات دولت به آذربایجان شرقی در اردیبهشت امسال، ۱۰ طرح در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

علی جنتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: این طرح ها در بخش های مختلف بهداشتی و درمانی بوده و با بیش از ۶۰۴ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسند.

وی با اشاره به طرح احداث بیمارستان سینای مراغه که در جریان این سفر بهره برداری می شود ادامه داد: فاز اول این طرح ملی توسط وزارت مسکن و شهرسازی با زیربنای ۱۷ هزار متر مربع و با بیش از ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجرا بوده و در حال تحویل به وزارت بهداشت و درمان برای تجهیز و راه اندازی است.

وی اضافه کرد: ۹۰ درصد تجیهزات این بیمارستان با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت بهداشت خریداری شده و در حال چیدمان و نصب در بیمارستان است.

جنتی با اشاره به طرح های آماده بهره برداری بخش درمان این دانشکده گفت: اورژانس جدید بیمارستان امیر المومنین (ع) این شهرستان با ظرفیت ۲۰ تخت و یک هزار و ۴۰۰ متر مربع با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار احداث شده و آماده بهره برداری است.

وی افزود: طرح توسعه بخش های CCU و post CCU این بیمارستان نیز با یک هزار و ۷۰۰ متر مربع زیربنا و ۱۵ میلیارد ریال توسط این دانشکده اجرا و آماده بهره برداری شده است.

جنتی با اشاره به ایجاد بخش جراحی قلب باز و آنژیوگرافی بیمارستان امیرالمومنین (ع) مراغه ادامه داد: این طرح برای رفع نیازهای درمانی بیماران جنوب آذربایجان شرقی با زیربنای یک هزار و ۴۰۰ متر مربع و ظرفیت ۲۴ تخت جراحی با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده و آماده خدمات رسانی است.

وی اضافه کرد: طرح ایجاد بلوک زایمانی و توسعه بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) هرکدام با زیربنای یک هزار متر مربع و در مجموع با ۲۴ میلیارد ریال در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان اجرا شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به احداث پایگاه اورژانس جاده ای شماره پنج این شهرستان گفت: این پایگاه فوریت های پزشکی در ابتدای جاده مراغه – هشترود با زیربنای ۱۴۸ متر مربع و ۲ میلیارد ریال احداث و آماده افتتاح شده است.

جنتی با اشاره به طرح های آماده افتتاح بخش بهداشت این شهرستان گفت: مرکز جامع سلامت و درمان بستر شهر خداجو نیز در راستای خدمات رسانی به اهالی بخش سراجو با یک هزار و ۳۵۰ متر مربع زیربنا و ۱۴ میلیارد ریال اعتبار آماده خدمات رسانی به مردم است.

وی افزود: مرکز جامع سلامت روستای گل تپه با ۲۸۸ متر مربع زیربنا و ۱٫۵ میلیارد ریال اعتبار، مرکز جامع سلامت روستای علویان با ۴۱۰ متر مربع زیربنا و پنج میلیارد ریال اعتبار و نیز مرکز جامع سلامت روستای نوا با ۲۸۵ متر مربع زیربنا و ۲٫۵ میلیارد ریال اعتبار برای ارائه مناسب تر خدمات بهداشتی آماده ارائه خدمات است.

وی ادامه داد: همچنین پنج مرکز جامع سلامت شهری با ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع زیربنا و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در مناطق مختلف شهر مراغه خریداری، تکمیل و آماده خدمات رسانی شده است.

جنتی اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها، بیش از ۲۷ هزار و ۵۸۱ مترمربع به فضاهای بهداشتی و درمانی این شهرستان افزوده شده که گام مهمی در تبدیل این شهرستان به قطب درمان جنوب آذربایجان شرقی است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

منبع:نصر نیوز

Print Friendly, PDF & Email