به گزارش آناج، پرونده دیدارهای هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال با انجام یک بازی در تبریز بسته شد که طی آن، دو تیم تراکتورسازی و سپاهان اصفهان به تساوی یک بر یک رضایت دادند و شاگردان ساغلام و منصور ابراهیم‌زاده در راه بقا امتیازات را تقسیم کردند.

در این بازی که از ساعت ۱۸ در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار شد، ابتدا دانیال اسماعیلی‌فر در دقایق پایانی نیمه اول برای تراکتورسازی گلزنی کرده و میزبان را پیش انداخت اما در نیمه دوم مهدی شریفی با گل خود در دقیقه ۷۱ کار را به تساوی کشاند.

با این نتیجه و یک امتیاز بازی، جایگاه دو تیم در جدول دست خوش تغییر نشد و تراکتورسازی با ۳۰ امتیاز در مکان دهم باقی ماند و سپاهان نیز با ۲۸ امتیاز رده یازدهم خود را حفظ کرد.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیداری تیم‌های تراکتورسازی و سپاهان
ورزشگاه
: یادگار امام (ره) تبریز
تماشاگر: حدود ۵ هزار نفر

گروه داوری: وحید کاظمی – علی میرزابیگی – علی اکبر نوری – علی احمدی ناظر: ابوطالب طاهریان

اخطار: علی طاهران (دقیقه ۵۲) و محمد ابراهیمی (دقیقه ۸۳) از تراکتورسازی- مهدی شریفی (دقیقه ۸۷) از سپاهان

اخراج: عزت الله پورقاز (اخراج مستقیم- دقیقه ۹۰) از سپاهان

تراکتورسازی: جوردی آلمیدا، محمد نادری، محمدرضا مهدی زاده ، محمد ایران‌پوریان، رضا شربتی، علی طاهران (احسان پهلوان)، مهدی مهدی‌پور (فاخر تهامی)، مهدی کیانی، دانیال اسماعیلی‌فر (محمد ابراهیمی)، فرزاد حاتمی و ارسلان مطهری
سرمربی: ارطغرول ساغلام

سپاهان: ابراهیم عالمه، حسن جعفری، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، سعیدآقایی، حامد بحیرایی (عزت الله پورقاز)، علی کریمی، رضا میرزایی (رضا دهقانی)، مهرداد محمدی (جلال الدین علیمحمدی)، مهدی شریفی و ساسان انصاری
سرمربی: منصور ابراهیم‌زاده

شرح بازی:

دو تیمی که در جدول رده‌بندی با اختلافی دو امتیازی همسایه بودند در حالی برابر یکدیگر قرار می‌گرفتند که ۳ امتیاز دیدار می‌توانست خطر سقوط را تا حدود زیادی از تیم برنده دور کند. بازی با مالکیت توپ بیشتر تراکتورسازی آغاز شد و سپاهان با بازی بسته و دفاعی قصد در مدیریت بازی در نیمه نخست داشت. هر دو تیم موقعیت‌های خوبی در این نیمه داشتند اما این تراکتورسازی بود که در آخرین دقیقه نیمه نخست به گل رسید تا برنده به رختکن برود.

در نیمه دوم این تیم سپاهان بود که برای جبران گل خورده به میدان آمد و در مقابل بازیکنان تراکتورسازی سعی در حفظ نتیجه داشتند که در دقیقه ۷۱ روی اشتباه مهدی کیانی فرصت گلزنی در اختیار تیم میهمان قرار گرفت و مهدی شریفی با فرصت‌طلبی دروازه را باز کرد تا کار به تساوی بکشد. پس از این گل بازی متعادل شد و دو تیم به نظر به تساوی راضی بودند اما بعد از اینکه عزت الله پورقاز مدافع باتجربه سپاهان در لحظات واپسین از زمین اخراج شد، شرایط فرق کرد و شاگردان ساغلام به دنبال استفاده از این برتری عددی بودند و آنها حتی در آخرین ثانیه‌های بازی نیز می‌توانستند کار را به سود خود تمام کنند اما محمد ابراهیمی در موقعیتی تک به تک با عالمه نتوانست دروازه را باز کند و فرصت برتری تیمش را به راحتی از دست داد که این فرصت‌سوزی او موجب شد تا بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

شرح گل‌‌ها:

تراکتورسازی ۱ – ۰ سپاهان (دانیال اسماعیلی‌فر – ۱+۴۵): توپ در پشت محوطه جریمه سپاهان به اسماعیلی‌فر رسید که او با یک مهار سینه و ضربه سنگین دروازه سپاهان را باز کرد.

تراکتورسازی ۱ – ۱ سپاهان (مهدی شریفی – ۷۱): فرار ساسان انصاری و ارسال او از سمت راست با ضربه سر شریفی همراه شد تا دروازه تراکتورسازی باز شود.

Print Friendly, PDF & Email