به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، مصطفى آجورلو در رابطه با ناکامى تراکتورسازى در رقابت هاى آسیایى و نتایج ضعیف هفته‌هاى اخیر این تیم گفت: با اینکه احساس می‌کنیم مجموعه مدیریتی باشگاه در ۲ سال اخیر لحظه‌ای در وظایف خود إهمال نکرده و با تمام وجود برای موفقیت باشگاه تلاش کرده اما اکنون در این شرایط سخت مایلم که بگویم، هواداران هر گلایه و انتقادی دارند به من بگویند و من آماده‌ام که برای آرامش تیم در مقابل این انتقادها صبور باشم.

وی افزود: واهمه‌اى از انتقادات ندارم و قطعا پذیراى انتقادها هستم. من مسئول این تیم هستم و حتی با اینکه از نظر فنی دخالتی در امور ندارم اما در مورد مسائل داخل زمین هم می‌توانید نقدهایتان را خطاب به بنده بگویید. پس ترجیح می‌دهم برای آرامش تیم روی سخنتان با من باشد تا تیم با آرامش بتواند فصل را تمام کند. در این موقعیت حساس از هواداران مى‌خواهم حامى تیم محبوب خودشان باشند چرا که تراکتورسازى متعلق به آنهاست.

آجورلو همچنین اظهار داشت: ما با تمام توان براى موفقیت این تیم تلاش  کردیم، با این وجود نمى‌خواهم در این شرایط اعضاى تیم مورد هجمه انتقادات قرار بگیرند چرا که این تیم بیش از هر چیز به آرامش نیاز دارد. امیدوارم در هفته‌هاى پایانى لیگ نتایجى کسب شود که از ناراحتی همه ما کم کند.

مدیرعامل تراکتورسازى گفت: به عنوان مدیرى که سال‌ها در این فوتبال کار کرده و سابقه قهرمانى در لیگ برتر را نیز داشته، معتقدم بعضى اوقات فوتبال روى خوش خودش را نشان نمى‌دهد و ما روزهاى سخت و تلخى را تجربه کرده‌ایم.

آجورلو افزود: ایمان دارم همه بازیکنانم با غیرت و همه توان بازى مى‌کنند اما بعضى وقت‌ها نتیجه مطلوب حاصل نمى‌شود. پنالتى‌هاى طلسم شده روزهاى سختى براى ما در این فصل و حتى آخرین بازى فصل قبل رقم زد. اگر همین چند پنالتى به گل تبدیل شده بود همه چیز دگرگون مى‌شد اما متاسفانه بدشانسى‌هاى ما پایانى نداشته و هنوز روزهاى سختى را تجربه مى‌کنیم. اعضاى کادر فنى هم تمام تلاش خودشان را به کار گرفته‌اند اما نتیجه مناسب حاصل نشد.

وى در ادامه خاطرنشان کرد: چنین شرایطی برای برخی باشگاه‌های بزرگ پیش آمده ولی بعد از مدتی دوباره شرایط نرمال شده. در مورد تراکتورسازی هم به زودی شاهد روزهای خوب خواهیم بود.

آجورلو در ادامه گفت: ما فصل سخت و بى‌سابقه‌اى داشتیم. بعد از اتمام محرومیت در نیم فصل، مجموعا ١� بازیکن جدید جذب کردیم. بازیکن باید با نظر و بر اساس نیازهاى کادر فنى انتخاب و جذب شود که همین اتفاق طبق قاعده روى داده. با وجود تمام محدودیت‌ها به سلیقه و انتخاب مربیان فعلى و قبلى تیم احترام مى‌گذارم و همچنان عقیده دارم بازیکنان ما مى‌توانند عملکردى به مراتب بهتر از این داشته باشند و توانمندى واقعى خودشان را به خوبى نشان بدهند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با اشاره به شرایط تیمش اظهار کرد: در این فصل تراکتور را از نابودى نجات دادیم. موضوع بسته شدن ۹ پرونده خارجى و ۳۲ پرونده داخلى به راحتى مطرح مى‌شود اما اگر این بدهى‌ها پرداخت نمى‌شد همین حالا حکم سقوط و کسر امتیاز صادر شده بود. علاوه بر اینکه در مسابقات آسیایى حضور نداشتیم و احتمال تکرار جرایمى مثل محرومیت نقل و انتقالاتى هم وجود داشت. ما به وظیفه خودمان در این حوزه عمل کردیم و باید به اهمیت این کار بزرگ توجه شود.

آجورلو اضافه کرد: وظیفه من دخالت در امور فنى و ارنج یا تعویض بازیکن نیست. ما به مربى اعتماد کرده‌ایم که سابقه قهرمانى در لیگ معتبر ترکیه را دارد و با کارنامه‌اى روشن به تبریز آمده، با این وجود کلیه مسئولیت‌ها را بر عهده مى‌گیرم اما امیدوارم هواداران در این موقعیت با حمایت همه جانبه از کادر فنى و بازیکنان موجب تغییر شرایط در این موقعیت حساس شوند. من همچنان باور دارم  که سال آینده زمان موفقیت تراکتورسازى است. این تیم در ۵ بازى آسیایى بیش از ۲۵ موقعیت مسلم گل زنى داشته و کیفیت واقعى خودش را نشان داده، تردید ندارم با تقویت همین تیم سال آینده قدرت بزرگی در فوتبال ایران خواهیم بود. بازیکنان شایسته در پایان فصل براى تقویت تیم جذب خواهند شد و به خواست خدا تیم قدرتمندى را راهى مسابقات خواهیم کرد.

وی افزود: من هواداران را درک می‌کنم و معتقدم حق آنهاست که از شرایط تیم ناراضی باشند اما این را می‌گویم که چشم انداز آینده ما بسیار روشن است. به دلیل اینکه برخی می‌دانند که سال آینده سال موفقیت است، نمی‌خواهند این موفقیت حاصل شود.

آجورلو همچنین گفت: من از روز اول موافق واگذارى تراکتورسازى بوده و هستم. به همین دلیل طرح‌هاى اقتصادى متعددى را به مرحله اجرا رساندیم تا این باشگاه به سودآورى برسد. طبیعتا بخش خصوصى تمایلى به خرید یک باشگاه زیان ده نخواهد داشت. با این وجود بارها اعلام کردم آمادگى فروش و واگذارى تراکتورسازى وجود دارد اما این موضوع نیازمند توافق خریدار قدرتمند و مالک است که تا امروز شرایط آن ایجاد نشده. بنده در این موضوع وظیفه‌ام نجات باشگاه از زیان ده بودن و نابودی بود که آن را انجام داده‌ام و این موضوع نیازمند یک تصمیم بزرگ است.

مدیرعامل تراکتورسازی در پایان گفت: امروز بدهى‌ها پرداخت شده، طرح‌هاى اقتصادى آغاز شده و باشگاه در وضعیتى است که مى‌تواند روى پاى خودش بایستد و اگر حقوق فوتبالى از جمله تبلیغات دور زمین و حق پخش پرداخت شود، تراکتورسازى شرایط بسیار بهترى را تجربه خواهد کرد. اکنون باید بگویم که در تراکتورسازی کارهای بزرگی انجام شده. در بخش اقتصادی این اقدامات نمایان است و در حال ثمر دادن. امیدوارم به زودی در بخش فنی هم موفقیت تیم باعث خوشحالی هواداران شود.

Print Friendly, PDF & Email