به گزارش نصر، ایرج شهین باهر دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار نصر با محکوم کردن تخریب فضای سبز زعفرانیه تبریز افزود: حکم قاضی پرونده در حالی با حضور ماموران یگان ویژه ناجا اجرا شد که کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز شورای اسلامی شهر تبریز با تغییر کاربری آن قطعه زمین مخالفت کرده بود.
وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار نصر دلیل تعلل صورت گرفته از سوی عوامل شهرداری منطقه دو و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز در این خصوص چه بود اظهار داشت: متاسفانه بنده زمانی از این موضوع مطلع شدم که تنها دوازده اصله درخت باقی مانده بود و مابقی قلع و قمع شده بودند به محض اطلاع با دادستان کل تبریز و معاون رئیس کل دادگستری استان تماس گرفتم و دستور توقف حکم را صادر کردند.
وی با تایید این موضوع که می شد مانع از تخریب این تعداد اصله درخت در تبریز شد اذعان داشت: با متخلفان و مدیرانی که کوتاهی کرده اند به شدت برخورد کرده و می کنیم تا اجازه تکرار چنین بی مهری ظالمانه ای با درختان و فضای سبز کلانشهر تبریز نشود.
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که تبریز با فقر فضای سبز مواجه است حتی یک اصله درخت حکم طلا را دارد و ما اجازه بریدن حتی یک اصل درخت را نداریم و در مواردی که مجبور به تغییر کاربری یک منطقه می شویم از جمله ایستگاه های مترو هم درختان را منتقل می کنیم.
شهین باهر با بیان اینکه ١٢ قطعه در شهرک زعفرانیه تبریز با این مشکل مواجه است افزود: بر اساس تصمیم کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز شورای اسلامی شهر تبریز رای دادگاه در خصوص تغییر کاربری این زمین ها تغییر و حکم به باقی ماندن فضای سبز برخواهد گشت.
وی با تاکید بر اینکه چنین اقداماتی بی اعتمادی مردم را به دنبال دارد اذعان داشت: به مردم قول می دهم مانع تخریب فضای سبز تبریز خواهم شد و همچنین مانع تغییر کاربری فضای سبز تخریب شده زعفرانیه تبریز خواهم شد.
این گزارش حاکی است ، صبح چهاردهم فروردین ماه تبریز شهروندان ساکن شهرک زعفرانیه تبریز شاهد تخریب فضای سبزی به مساحت یک هکتار بودند که ده ها درخت با عمر بیش از٣۵ سال قلع و قمع شدند افکار عمومی تنها یک روز بعد از روز آشتی با طبیعت شاهد این حرکت غیر انسانی در رابطه با درختان تنومند این منطقه بودند

Print Friendly