بوی شب‌بوها که در شهر می‌پیچد انگار بهار بالاخره از پس زمستانی طولانی قد برافراشته و می‌خواهد با ظرافت خاص خود در کوچه پس کوچه‌های شهر قدم بزند.

photo_2018-03-14_13-58-17.jpg

به گزارش شهریار، هر قدر هم زمستان سرد و سهمگین باشد ولی قدرت بهاران آنقدر زیاد است که آهسته آهسته با طپش‌های خود نوید آفتاب‌هایی کمی داغ‌تر و باران‌های ریز ریز شبنم‌وار را می‌دهد.

شهر هم کم‌کم خود را آماده‌ی استقبال از این میهمان مهربان می کند. هر چند سبزینگی و زنده شدن درختان با بهار باز می آیند ولی ما هم دست روی دست نمی گذاریم تا طبیعت تنها بماند و با پهن کردن فرش گلهای مختلف در گوشه گوشه‌ی شهر، برای هر چه رنگین‌تر شدن بهار تلاش می‌کنیم.

مناطق مختلف تبریز هم برای استقبال از بهارِ بی‌نظیر به تکاپو افتاده اند و هر کدام می‌خواهند با طرح‌هایی خاص برای ایجاد فضای سبز با گلکاری‌های ویژه، زیبایی شناسی را به چالش بکشند.

کاشت ۳۰ هزار گلدان شب‌بو و ۱۵ هزار جعبه بنفشه در سطح منطقه ۳

017.jpg
شهردار منطقه ۳ تبریز گفت: در آستانه بهار طبیعت، ۳۰ هزار گلدان شب‌بو و ۱۵ هزار جعبه بنفشه در سطح منطقه کاشته می‌شود.

به گزارش شهریار، مرتضی موحدنیا، کاشت انبوه بنفشه، شب‌بو‌، سنبل، نرگس و لاله  بررا از دیگر موارد گل‌کاری در سطح منطقه خواند.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در روند توسعه فضای سبز منطقه در سال جاری گفت: شهرداری منطقه ۳ در راستای افزایش سرانه فضای سبز منطقه، ایجاد چشم انداز زیبا و کاهش آلودگی بصری، کاهش میزان آلودگی هوا و برخورداری از محیطی پاک و سالم، ایجاد نشاط و شادابی در بین شهروندان تمام توان خود را به کار خواهد بست.

کاشت بیش از ۴۵۰هزار بوته انواع گل بهاره/رنگامیزی ۷۵ کیلومتر از جداول/توزیع بیش از ۲۵۰۰ تن آسفالت در سطح معابر منطقه ۴

به نقل از شهرداری منطقه ۴ تبریز، یعقوبی افزود: ۷۵ کیلومتر اجرای عملیات رنگ آمیزی و زیباسازی جداول، پاکسازی معابر اصلی و فرعی، رنگ آمیزی مبلمان شهری، ترمیم پل های فلزی، حذف زوائد بصری و … از جمله اقداماتی است که توسط نیروهای خدماتی اجرا می شود.

معاون خدمات شهری شهردار منطقه ۴ با اشاره به توزیع بیش از ۲۵۰۰ تن آسفالت از آغاز اجرای طرح، تاکید کرد: آسفالت معابر اصلی و فرعی سطح حوزه با شش اکیپ عمرانی و خدماتی به صورت روزانه ترمیم می شود.

یعقوبی نورپردازی تقاطع های غیرهمسطح را از دیگر اقدامات منطقه برشمرد و افزود: نورپردازی یکی از راهکارهای زیباسازی پروژه های شهری است که مورد توجه ویژه منطقه قرار دارد.

IMG_9796.JPG

گل کاری در سطخ شهرداری منطقه ۱

100

گل کاری در سطح شهرداری منطقه ۱۰ خیابان ۴۲ متری

101

استقبال از نوروز با کاشت ۲۰۰ هزار بوته گل در سطح شهرداری منطقه ۵

102

گل باران سطح حوزه در آستانه استقبال از بهار در سطح شهرداری منطقه ۳

103

سطح حوزه شهرداری منطقه ۹ تبریز گلباران شد

104

گل کاری دز سطح شهرداری منطقه ۷

105

Print Friendly, PDF & Email