به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین‌باهر در مراسم بزرگداشت روز مهندس با بیان این مطلب اظهار داشت: کشور ایران و تبریز توسعه یافته نیست و حل کاستی‌ها، نیازمند کار عملیاتی و عمرانی است.

IMG_1467

وی بااشاره به معضل ۴۵۰۰ هکتار بافت حاشیه‌نشین و فرسوده، خاطرنشان کرد: تسهیلات شهرداری به همراه زمینه‌هایی که دولت در خصوص مالکیت و کاهش سود وام بانکی در این بخش‌ها، در نظر گرفته، می‌تواند زمینه‌ساز یک اقدام بزرگ عملیاتی و عمرانی در سامان‌دهی بافت ناکارآمد و بدمسکن باشد.
شهردار تبریز با اشاره به این‌که تبریز در کنار خطرناکترین گسل واقع شده است، تاکید کرد: در تبریز برای ۱۰ سال، فضا و موقعیت کاری برای فعالیت‌های مهندسی فراهم است، به شرطی که دست در دست هم دهیم و همت کنیم.
شهین‌باهر با اشاره به این‌که مشکلات جامعه مهندسی صرفاً فارغ التحصیلان بیش از انداره ین رشته نیست، اظهار داشت: زیرساخت‌های شهر تبریز هنوز جا برای کار دارد و ما نیازمند مهندسین کاربلد هستیم.
وی اضافه کرد: دانش مهندسی می‌تواند مطابق نیازهای حوزه مسکن پیش برود که این امر در گرو مدیریت صحیح ساخت و سازها است.

شهردار تبریز تصریح کرد: تولید بیش از اندازه مسکن مهر، خود دیگر مشکلات مهندسین است که باعث رکود شده و نتیجه آن نیز تولید مسکن بی‌کیفیت و مازاد بوده‌ است.
شهین‌باهر متذکر شد: به مسائل حوزه مهندسی و متخلفان این حوزه که مهندس نیستند، بایستی رسیدگی شود و افراد غیر متخصص نباید در حوزه ساخت و ساز ورود پیدا کنند.
وی به ارتباط تنگاتنگ شهرداری تبریز با سازمان نظام مهندسی اشاره و اظهار امیدواری کرد همکاری طرفین، زمینه‌ساز رونق مسکن ایمن و توسعه زیرساخت‌های اطمینان‌بخش برای شهر باشد.

IMG_3587 IMG_1460

134575 134584

Print Friendly