در هوای برفی و سوز سرمای زمستانی تبریز، مردم مومن، شهید پرور و ولایتمدار تبریز با حضور پر شور خود در تشییع ۱۱ پیکر مطهر شهدای۸ سال دفاع مقدس با چشمانی اشک آلود به پیشواز شهادت حضرت زهرا (رس) رفتند.شاید بهتر است بگوییم عطر شهدا بود که بخت آسمان بخل گرفته بر تبریز را دوباره باز کرد تا رو سفیدی تبریز را در برابر کاروان شهدا نشان دهد.

عطر شهدا آمد؛ بخت آسمان تبریز باز شد/ شهدا برای تشییع مادر سادات بازگشتند

  امروز میدان شهدای تبریز بار دیگر رنگ و بوی شهدا به خود گرفت. در هوای برفی و سوز سرمای زمستانی تبریز،  مردم مومن، شهید پرور و ولایتمدار تبریز با حضور پر شور خود در تشییع ۱۱ پیکر مطهر شهدای  ۸ سال دفاع مقدس با چشمانی اشک آلود به پیشواز شهادت حضرت زهرا (رس) رفتند.

علرغم آنکه تبریز را سوز زمستانی و هوای برفی به خود گرفته بود اما خیل عاشقان و حسرت گویان کاروان شهادت مانع پذیرایی تبریزی ها نشد. آری امروز تبریزی ها میهمان نوازی کردند از فرستاده های دشت خون و قیام. گویی شهدا از مسافرت دور و دراز آمدند تا خود را به عزای مادر سادات برسانند.

Image title

شاید بهتر است بگوییم عطر شهدا بود که بخت  آسمان بخل گرفته بر تبریز را دوباره باز کرد تا با رو سفید تبریز را در برابر کاروان شهدا نشان دهد.

تبریزی ها امروز به استقبال ۱۱ لاله گلگون رفتند، لاله هایی که از دشت اسفند پر حادثه چیده شده بودند و تبریزی ها عطر اسفند ماه شهادت را بهتر از هر کسی درک می کنند و این است هدیه مادر سادات در آستانه اسفند به تبریزی ها.

Image title

نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید. آمده‌اید تا بگویید هان ای عاشوراییان! عاشورایی دیگر در پیش است. آمده ایم تا هوار بزنیم: های ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.

Image title

مراسم  تشییع شهدا در شهر تبریز که از صبح امروز از روبروی استانداری آذربایجان شرقی در میدان شهدا به سمت میدان ساعت تبریز آغاز شده بود ، بعد از اقامه نماز به امامت حجت الاسلام حاجی زاده ، برای تدفین در نقاط مختلف در نظر گرفته شده از جمله صحن دانشکده فنی تبریز و محله  قراملک  منتقل شدند.

Image title

منبع:تبریز بیدار

Print Friendly, PDF & Email